"NASTAVLJA SE MILITARIZACIJA EVROPE" U EU koncentrisano do 32.000 vojnika NATO
U EVROPSKOJ uniji je koncentrisano do 32.000 vojnika NATO, izjavio je pomoćnik ministra odbrane Belorusije za vojnu saradnju Valerij Revenko.
Foto: Shutterstock
- Nastavlja se jačanje oružanih snaga u evropskom regionu. U Evropskoj uniji već možemo da vidimo do 32.000 vojnika, kako iz SAD, tako i iz drugih zemalja članica NATO - rekao je Revenko za televiziju „VoenTV“.
Kako je dodao, Minsk beleži militarizaciju Poljske, a Litvanija i Letonija se spremaju da prime strane kontingente. S tim u vezi, Belorusija je predlagala niz mera za ublažavanje tenzija, ali odgovora nije bilo.
Revenko istovremeno dodaje da je prisustvo nuklearnog oružja u Belorusiji otreznilo protivnika, ojačalo pregovaračke pozicije Minska i povećalo odbrambenu sposobnost republike.
Po njegovim rečima, odluka predsednika Belorusije Aleksandra Lukašenka da uveze nuklearno oružje u zemlji uticala je na mere strateškog obuzdavanja beloruskih partnera od moguće agresije.
Ranije je beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko rekao da Belorusija ne namerava da upotrebi taktičko nuklearno oružje, koje se nalazi na teritoriji zemlje, dok njena granica ne bude narušena.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
PUTIN STIGAO U MONGOLIJU: Pogledajte doček koji je priređen povodom dolaska ruskog predsednika
Preporučujemo
POKROVSK PRED PADOM, RUSKI VOJNICI U CENTRU GRADA: "Situacija je više nego kritična, ubijaju nam ljude"
NAJMANjE 250 ruskih vojnika nalazi se u Pokrovsku, gde učestvuju u uličnim borbama i ubijaju ukrajinske vojnike, posebno operatere dronova, prenosi Ukrajinska pravda pozivajući se na oficire iz dve brigade koje deluju u tom području.
25. 10. 2025. u 19:17
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
ZEMLjOTRES USRED DNEVNIKA: Voditeljka se obratila u strahu: "Nadam se da će biti sve u redu" (VIDEO)
DOK je čitala vesti u noćnom Dnevniku, prekinuo ju je zemljotres...
24. 10. 2025. u 19:43
Komentari (0)