VOZOVI-BOLNICE ZA TRANSPORT RANJENIH: NATO planira transport velikog broja povređenih u slučaju rata sa Rusijom
NATO planira da koordinira transport većeg broja ranjenih vojnika sa linije fronta u slučaju rata sa Rusijom, potencijalno preko vozova-bolnica zbog toga što vazdušna evakuacija možda nece biti moguća, izjavio je šef logističke komande Alijanse general-potpukovnik Aleksander Zolfrank.

Foto Arhiva
Ovaj nemački general, koji vodi Zajedničku komandu za omogucavanje podrške NATO (JSEC), sa sedištem u nemačkom gradu Ulmu, rekao je za Rojters da će se planirana evakuacija razlikovati od iskustva savezničkih snaga u Avganistanu i Iraku. On je istakao da bi u eventualnom sukobu NATO sa Rusijom zapadne vojske verovatno bile suočene sa mnogo većom ratnom zonom, većim brojem ranjenih vojnika i mogućim privremenim nedostatkom vazdušne nadmoći u blizini linije fronta.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)