ASAD: Sirija spremna da sarađuje sa međunarodnim organizacijama u rešavanju humanitarne krize u Libanu
PREDSEDNIK Sirije Bašar el Asad je istakao spremnost te zemlje da sarađuje sa međunarodnim organizacijama, posebno UNHCR-om, u rešavanju pogoršane humanitarne krize u Libanu uprkos svim poteškoćama i izazovima sa kojima se zemlja suočava.
Foto: Depositphotos/Printscreen
Predsednik Asad primio je u utorak visokog komesara Ujedinjenih nacija za izbeglice (UNHCR) Filipa Grandija i potvrdio ozbiljnost humanitarne situacije u čitavom regionu.
Grandi je sa svoje strane pohvalio mere koje je vlada Sirije preduzela na graničnim prelazima kako bi olakšala ulazak raseljenih lica, kao i stalnu koordinaciju i saradnju sa svim međunarodnim organizacijama prisutnim na granici.
On je istakao da će se ova saradnja nastaviti kako bi se prevazišle sve prepreke koje bi mogle da ometaju humanitarne napore, javlja SANA.
Preporučujemo
DRŽAVLjANI SRBIJE EVAKUISANI IZ BEJRUTA: Uskoro stižu na beogradski aerodrom
08. 10. 2024. u 13:34
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Broj poginulih u izraelskom napadu na Damask povećao se na sedam
08. 10. 2024. u 09:23 >> 22:30
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)