DRONOVI LANSIRANI SA PODRUČJA JUŽNOG LIBANA: Broj ranjenih u napadu Hezbolaha na sever Izraela porastao na 67
BROJ ranjenih u napadu bespilotne letelice na oblast Binjamina na severu Izraela porastao je na 67, preneli su večeras izraelski mediji.
tanjug
Kako navode izraelski medicinski zvaničnici, četvoro ranjenih se nalazi u kritičnom stanju, a pet osoba u težem, dok je 14 osoba pretrpelo srednje teške povrede.
Svi meštani su evakuisani sa područja udara, prenosi Tajms of Izrael.
Većina povređenih prebačena je u Medicinski centar Hilel Jafe u Haderi, dok su ostali odvezeni u bolnice u Ramat Ganu, Haifi i Petah Tikvi.
Kako navodi Džeruzalim post, dronove je lansirao Hezbolah sa područja južnog Libana, a u Izraelu nijedan alarm za uzbunu nije aktiviran.
Tri bespilotne letelice su lansirane prema Izraelu, a jedna od njih prodrla je duboko u teritoriju te zemlje, srušivši se u oblasti Binjamina.
Izraelsko vazduhoplovstvo presrelo je dron ispaljen iz Libana kod severne obale Izraela, saopštio je IDF.
BONUS VIDEO: IZRAEL RAZMENjUJE VATRU SA HEZBOLAHOM: Naser meta vazdušnog napada
Preporučujemo
GALANT PORUČIO: Izrael neće dopustiti da Hezbolah ponovno uspostavi baze blizu granice
13. 10. 2024. u 18:11
BITANSKA AGENCIJA TVRDI: Zalivske zemlje lobirale da SAD spreče izraelski napad na Iran
10. 10. 2024. u 21:34
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)