OGLASIO SE ZVANIČNI PEKING: Kina uvodi sankcije za dvojicu promotera tajvanske nezavisnosti
KINA je saopštila danas da će sankcionisati biznismena Roberta Cao iz kineskog regiona Tajvan i zakonodavca Pumu Šena zbog navodnih kriminalnih aktivnosti i delovanja u korist "tajvanske nezavisnosti".

Foto: Profimedia/Ilustracija
U saopštenju kineske Kancelarije za poslove Tajvan navodi se da "Akademija crnog medveda", sa kojom su obojica povezana, nastoji da "podstakne separatizam kojim bi se ugrozili odnosi preko Tajvanskog prolaza", prenosi Rojters.
Cao je jedan od najbogatijih ljudi u kineskom regionu Tajvan koji je pre dve godine obećao da će uložiti milione u dva programa obuke za civilnu odbranu, uključujući Akademiju crnog medveda.
Kancelarija za poslove Tajvana na nivou Državnog saveta saopštila je da će Cao i Šen biti uključeni na listu "fanatika tajvanske nezavisnosti" i da će se i njima i Akademiji crnog medveda uvesti sankcije.
Ova odluka doneta je u trenutku kada je Kina započela nove vojne vežbe oko svog regiona Tajvana.
Zvanični Peking je poručio da su vežbe upozorenje protiv "delovanja separatističkih snaga za nezavisnost Tajvana", osudivši lidera Tajvana Lai Čing Tea iz tajvanske Demokratske napredne stranke (DPP).
BONUS VIDEO: RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

KINESKA VOJSKA OPKOLILA TAJVAN: Sve pod budnim okom Amerike, napeto oko ostrva (VIDEO)
14. 10. 2024. u 08:42


RAT U UKRAJINI: Ruske trupe lansirale jurišne dronove; Ubijene su dve starije žene
14. 10. 2024. u 07:24 >> 20:20

MONSTRUOZNO! Ovaj hoće da vlada Srbijom! Žene mu krive kad ih neko siluje ili prebije!
VUK Nektarijević, student blokader sa Mašinskog fakulteta u Beogradu, koji je tobož biciklom išao u Strazbur, ima u najmanju ruku problematične stavove.
20. 04. 2025. u 14:35

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

Halid Bešlić "težak" 13 miliona €, a živi od kirije - "uvalio" se u kredit
"SADA iznajmljujem sve i živim od kirije, tako je najbolje."
21. 04. 2025. u 18:56 >> 18:56
Komentari (0)