BAJDEN PODNEO IZVEŠTAJ: Američki predsednik poslao pismo Kongresu

16. 10. 2024. u 12:39
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden poslao je pismo Kongresu sa ciljem informisanja o poslednjim dešavanja na Bliskom istoku i pomoći koju je Amerika do sada pružila Izraelu. Takođe, govorio je o tome kako SAD i dalje imaju cilj da zaštite Izrael.
Povezane vesti

IRAN NAMEĆE SVOJU VOLJU AMERICI: Načelnik Generalštaba iranske vojske upozorava
"IZRAELSKI režim, uz podršku SAD napao je Iran, a zatim dobio bolan odgovor iranskih oružanih snaga. Uprkos široko rasprostranjenoj medijskoj cenzuri izraelskog režima, dostupni dokazi potvrđuju da su glavni vojno-strateški i istraživački objekti Izraela pretvoreni u pepeo", naveo je Musavi, prenosi iranska agencija Mehr.
26. 06. 2025. u 21:53

"MISLIMO DA JE GOTOVO, NE MISLIM DA ĆE SE PONOVO SUKOBITI" Tramp o sukobu Izraela i Irana, ali i o ratu u Ukrajini
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da će odgovornost koju će Evropa preuzeti za sopstvenu bezbednost, u okviru cilja NATO o povećanju odbrambene potrošnje na pet odsto BDP, pomoći da se u budućnosti spreče novi ratovi, poput tekućeg u Ukrajini.
25. 06. 2025. u 16:51

ZBOG NAPADA NA IRAN TRAMPU PRETI OPOZIV? Podele u Kongresu SAD, republikanci uz Donalda, demokrate ga kude
ODLUKOM da u subotu uveče napadne iranska nuklearna postrojenja, američki predsednik Donald Tramp je iznenadio svoje, ali i građane širom sveta, naročito uzimajući u obzir da je prethodno poručio da će u roku od dve nedelje rešiti da li će se uključivati u rat ili ne.
23. 06. 2025. u 17:33

STIGLA JEZIVA PRETNJA, SNAGE U NAJVIŠEM STEPENU PRIPRAVNOSTI: "50.000 američkih vojnika moglo bi biti vraćeno u sanducima"
AMERIČKE snage na Bliskom istoku podignute su na najviši nivo pripravnosti nakon što je Iran zapretio „teškim posledicama“ za SAD zbog napada na njegova nuklearna postrojenja.
23. 06. 2025. u 15:48

IRANSKA VOJSKA ŽESTOKO ZAPRETILA SAD: Dobićete čvrst i odlučan odgovor, branićemo nezavisnost ove zemlje svom snagom
KOMANDANT iranskih oružanih snaga zapretio Sjedinjenim Državama odlučnim odgovorom, javljaju iranski mediji.
23. 06. 2025. u 08:48
Najnovije iz rubrike

AMERIKA U PANICI Ostaje bez PRO zaštite: Četvrtina svih THAAD raketa ispaljena za 11 dana rata sa Iranom, ceh 2,35 milijardi dolara!
TOKOM intenzivnih sukoba između Irana i Izraela od 13. do 24. juna 2025. godine, američka vojska ispalila je više od 150 presretača iz THAAD sistema (Terminal High Altitude Area Defense) kako bi odbila talase iranskih balističkih raketa.
27. 07. 2025. u 07:00

JAPAN I SAD: Razmatraju scenario nužne upotrebe američkog nuklearnog naoružanja
TOKOM pregovora o takozvanom proširenom odvraćanju, Japan i Sjedinjene Američke Države razmatrali su scenario u kojem bi američka vojska bila prinuđena da upotrebi nuklearno oružje u vanrednim okolnostima, potvrdili su danas neimenovani izvori upoznati sa ovim razgovorima.
27. 07. 2025. u 00:45

ZA UBISTVO ŽENE – DOŽIVOTNO NA ROBIJU: Italijanski Senat jednoglasno usvojio zakon o femicidu sa pooštrenim merama protiv nasilnika
DOŽIVOTNI zatvor u Italiji kazna je za onoga ko liši života ženu, odlučio je jednoglasno Senat u Rimu, uvodeći tako novi zakon o femicidu, kao „autonomnom krivičnom delu“. U zakon je uvedeno i oduzimanje imovine počiniocu ubistva.
27. 07. 2025. u 00:41

BELA KUĆA HITNO INTERVENISALA: Hegset poligrafom testirao zaposlene u Pentagonu ko odaje informacije medijima
ŠEF Pentagona Pit Hegset koristio je poligrafske testove kako bi pronašao ljude bliske sebi koji su medijima odavali informacije o Ministarstvu odbrane, ali je bio primoran da prekine tu praksu po nalogu Bele kuće, objavio je Vašington post, pozivajući se na izvore.
27. 07. 2025. u 00:22

TRAMPOVA “SVEMIRSKA” ČISTKA: Skoro 4.000 radnika NASA podnelo zahtev za napuštanje agencije
VIŠE od 20 odsto zaposlenih u Američkoj svemirskoj agenciji (NASA), odnosno oko 3.870 radnika, podnelo je zahtev za napuštanje agencije u okviru "Programa odloženog otpuštanja", potvrdila je NASA za Si-Bi Es njuz.
26. 07. 2025. u 23:45
Komentari (0)