SI DOPUTOVAO U KAZANJ NA SAMIT BRIKS-A: Danas se sastaje sa Putinom
KINESKI predsednik Si Đinping doputovao je danas u ruski grad Kazanj na 16. samit BRIKS-a, a za danas je planiran i susret sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

Printskrin: Telegram/Sputnik Srbija
Planirano je da Putin i Si na marginama samita razmene mišljenja o međunarodnim i regionalnim pitanjima, saopštio je portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Lin Đian na konferenciji za novinare, prenosi RIA Novosti
Sastanak dvojice lidera ranije je najavio i pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
U Kazanju danas počinje samit lidera BRIKS-a, koji će pod motom "Jačanje multilateralizma za pravedan globalni razvoj i bezbednost" trajati do 24. oktobra.
Ovo će biti prvi samit nakon proširenja BRIKS-a pa će, osim zemalja osnivača Brazila, Rusije, Indije, Kine i Južnoafričke Republike, učestvovati i Egipat, Iran, Ujedinjeni Arapski Emirati i Etiopija, koji su od 1. januara ove godine postali članice.
U Moskvi je saopšteno da će na samitu BRIKS-a biti predstavljeno 36 zemalja, od kojih 22 na najvišem nivou, kao i rukovodstvo šest međunarodnih organizacija.
Između ostalih, najavljen je dolazak lidera Kine Si Đinpinga, Irana Masuda Pezeškijana, Turske Redžepa Tajipa Erdogana i Indije Narendre Modija, kao i generalnog sekretara UN Antonija Guteresa.
BONUS VIDEO: RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

SRBIJA DOBRODOŠLA KAO PARTNER BRIKS-A: Rjabkov poručio da će Rusija nastaviti da brani interese naše zemlje
22. 10. 2024. u 09:51 >> 09:54

VULIN PREDVODI DELEGACIJU NA SAMITU BRIKS-A: Još tri ministra idu u Kazanj
22. 10. 2024. u 08:12

VUČIĆ O SAMITU BRIKSA: Srbiju će u Kazanju predstavljati četiri ministra
21. 10. 2024. u 20:20

ČETIRI ZEMLjE EU ODBILE TRAMPOV PLAN: Neće da kupuju američko oružje za Ukrajinu!
ČETIRI evropske zemlje odbile su da učestvuju u projektu predsednika SAD Donalda Trampa o kupovini američkog oružja za Ukrajinu.
16. 07. 2025. u 14:12

BEBA IZ SRBIJE SE UGUŠILA NAOČIGLED RODITELjA: Nezapamćena tragedija na Halkidikiju
BEBA iz Srbije, stara svega 13 meseci, iznenada je izgubila život u jednom ugostiteljskom objektu na Halkidikiju. Kako navode grčki mediji, ova nezapamćena tragedija odigrala se pred očima detetovih roditelja.
16. 07. 2025. u 14:33

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)