TERORISTIČKI NAPAD U ANKARI: Ima mrtvih i povređenih, eksplozija u fabrici vojnih aviona
U ANKARI je odjeknula eksplozija u blizini zgrade turske korporacije TUSAŠ, proizvođača vojnih aviona i svemirske opreme, javila je u sredu agencija IHA.

Foto: Iks
- U proizvodnom pogonu TUSAŠ u Ankari u okrugu Kahramankazan dogodila se eksplozija. Čuli su se i zvuci pucnjave - navodi se u saopštenju.
Šef turskog Ministarstva unutrašnjih poslova rekao je da ima mrtvih i povređenih. Incident je nazvan terorističkim napadom.
Ministar unutrašnjih poslova Ali Jerlikaja saopštio je da je najmanje troje ljudi je ubijeno, a 14 ranjeno.
Na licu mesta se nalazi veliki broj policijskih i medicinskih timova za specijalne operacije, a nedavno je u blizinu tog objekta stigao i Jerlikaja.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdigan nalazi se na sastanku sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom na samitu BRIKS-a u Kazanju.
Putin je izrazio saučešće Erdoganu, a turski predsednik je izjavio da ima četvoro mrtvih.
Direktor CNN TURK Uludag je izjavio da smatra da postoji mogućnost da je napad izvršila Radnička partija Kurdistana (PKK), koja je označena kao teroristička organizacija u Turskoj, ili pripadnici Revolucionarne narodnooslobodilačke partije (DKHP-C), prenosi Hurijet.
Dva od tri napadača na postrojenje avio-kosmičke kompanije TUSAS u Ankari su eliminisana, piše turski list Sabah.
Kako prenose turski mediji, specijalci su ušli u fabriku, a ranjeni su evakuisani.
U blizini mesta, gde se incident dogodio, nalazi se škola. Učenici se i dalje drže u školi iz bezbednosnih razloga.
SNIMKE TERORISTIČKOG NAPADA POGLEDAJTE OVDE.
Uskoro opširnije

VIŠE OD 200 DECE OTROVANO U ŠKOLI, A ONDA SE POJAVIO SNIMAK IZ KUHINjE: Kamera otkrila sve, uhapšeno osam osoba (VIDEO)
VIŠE od 200 dece u jednoj školi u Kini ima povišen nivo olova u krvi nakon što je u njihovu hranu dodavan otrovni pigment – navodno kako bi izgledala primamljivije.
12. 07. 2025. u 21:32

OTKRIVEN MOTIV MASAKRA U PRILEPU: Ovo su otac i sin koje je ubio ujak u porodičnoj kući (FOTO)
PANČO Čuparkoski i njegov 13-godišnji sin Milan stradali su juče u kući u Prilepu nakon što ih je ujak ubio zbog navodne svađe oko nasledstva. Nakon što je ujak počinio krvavi pir, sakrio se u svoj dom, a prilikom dolaska policije pružao je otpor da bi na kraju počinio samoubistvo.
13. 07. 2025. u 15:33

SLAVIMO PETROVDAN: Šta se danas ne radi i šta treba umesiti
SRPSKA pravoslavna crkva i njeni vernici danas proslavljaju Petrovdan, praznik koji je posvećen svetim apostolima Petru i Pavlu.
12. 07. 2025. u 07:34
Komentari (0)