EKPLOZIJA U ŠKOLI: 35 učenika povređeno u detonaciji Molotovljevog koktela
NAJMANjE 35 učenika je povređeno od kojih nekoliko kritično danas u požaru izazvanom eksplozijom Molotovljevog koktela u prostorijama srednje škole u glavnom gradu Čilea Santijagu, saopšteno je iz lokalne vatrogasne službe.

Foto Tanjug/AP/Esteban Felix
-Grupa učenika je pravila Molotovljeve koktele u toaletu škole u nameri da ih kasnije baci tokom planiranih uličnih protesta, ali tada je jedan Molotovljevih koktela eksplodirao, izjavio je policijski potpukovnik Fernando Albornoz i dodao da za sada nije jasno šta je izazvalo eksploziju, prenosi AP.
Kapetan Hoze Manuel Estefane iz vatrogasne službe rekao je da je 11 učenika prestižne Nacionalne internatske škole Baros Arana hospitalizovano u teškom stanju, sa opekotinama koje su im ugrozile respiratorni sistem.
Ostali povređeni učenici su zadobili lakše opekotine, a jedan učitelj je kolabirao pokušavajući da pomogne svojim đacima, saopštili su zvaničnici i potvrdili da su vatrogasci brzo lokalizovali požar i blokirali pristup mestu incidenta.
Policija je saopštila da su učenici planirali ulične demonstracije kasnije tog dana u Santijagu, gradu sa istorijom studentskog aktivizma koja seže decenijama unazad.
Tokom velikih društvenih nemira 2011. i 2019. godine, učenici srednjih škola i univerziteta zauzimali su neprijateljski stav prema vladi i poslovnoj eliti zahtevajući političke reforme, podseća AP.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)