PONOVO RASTU TENZIJE NA KOREJSKOM POLUOSTRVU: "To je zadiranje u suverenitet zemlje..."
28. 10. 2024. u 18:06
MINISTARSTVO odbrane Severne Koreje optužilo je danas vojsku Južne Koreje da je poslala dron na njenu teritoriju u političke svrhe, nazivajući taj potez zadiranjem u suverenitet zemlje.
Povezane vesti
"GRANICA SA NEPRIJATELJSKOM DRŽAVOM TREBA DA BUDE ČVRSTA": Pjongjang razmešta 50 novih lansirnih vozila za nuklearne rakete
SEVERNA Koreja saopštila je danas da je njen lider Kim Džong Un prisustvovao ceremoniji predstavljanja novih 50 lansirnih bacača kratkodometnih nuklearnih raketa, kalibra 600 milimetara i rekao da će predstojeći kongres vladajuće Radničke partije Koreje "razjasniti plan i cilj sljedeće faze za jačanje obrambenih sposobnosti zemlje".
19. 02. 2026. u 15:32
Najnovije iz rubrike
uživoRAT NA BLISKOM ISTOKU: Crni dan za Ameriku: Oborena im najmanje dva aviona i helikopter; Jedan pilot spasen, IRCG uhvatio drugog (FOTO/VIDEO)
RAT na Bliskom istoku ušao je u 36. dan.
03. 04. 2026. u 07:15 >> 22:15
TRAMP SE OGLASIO O OBARANJU AMERIČKOG AVIONA: Evo šta je rekao američki predsednik
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da obaranje američkog vojnog aviona neće uticati na pregovore o okončanju mesec dana dugog sukoba sa Iranom.
03. 04. 2026. u 22:15
PROPALI PREGOVORI IRANA I SAD: Teheran odbio sastanak u Islamabadu
TRENUTNI napori koje predvode regionalne zemlje, među kojima je Pakistan, za posredovanje u prekidu vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana dospeli su do ćorsokaka, prenosi danas Volstrit džurnal (WSJ).
03. 04. 2026. u 22:11
"VI STE PREMIJER, NE MORATE!" Posle Makrona, na udaru Starmer - Tramp imitirao i podsmevao se britanskom premijeru! (VIDEO)
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp kritikovao je britanskog premijera Kira Starmera, optužujući ga za slab odgovor u vezi sa ratom u Iranu.
03. 04. 2026. u 22:05
"NE SLAŽEM SE SA TRAMPOM" Meloni: Moram da branim italijanske nacionalne interese
Italijanska premijerka Đorđa Meloni izjavila je danas da nije za razdor sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali da pre svega mora da brani italijanske nacionalne interese, i da kaže kada se u nečemu ne slaže sa predsednikom SAD Donaldom Trampom.
03. 04. 2026. u 22:04
Komentari (0)