BRIKS SVE JAČI: Moćna država očekuje potrebne dokumente za dobijanje statusa zemlje partnera
BELORUSIJA očekuje da će za nekoliko dana biti pripremljeni potrebni dokumenti za dobijanje statusa zemlje partnera BRIKS-a, izjavio je danas ministar spoljnih poslova Maksim Riženkov.

Foto: Shutterstock/Ilustracija
On je na konferenciji za novinare, posle razgovora sa mađarskim ministrom spoljnih poslova Peterom Sijartom u Minsku, rekao da je uveren da će uskoro Belorusija dobiti status zemlje partnera BRIKS-a i da će u skladu sa tim u narednim danima biti pripremljna relevantna dokumenta, prenosi RIA Novosti.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko je posle samita BRIKS-a u Kazanju prošle nedelje izjavio da je ta zemlja postala partner BRIKS-a, što je obavezan korak pre priključivanja toj organizaciji. Minsk je takođe potvrdio spremnost za punopravno članstvo u BRIKS-u. Organizaciju BRIKS su 2006. godine osnovali Brazil, Rusija, Indija i Kina, a Južna Afrika joj se pridružila 2011. godine. Od 1. januara 2024. godine BRIKS-u su se kao punopravni članovi pridružili Egipat, Etiopija, Iran i Ujedinjeni Arapski Emirati.
Preporučujemo

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)