ORBAN UPERIO PRST U BRISEL: Mađarska je konzervativno ostrvo u evropskom "liberalnom okeanu"
ZA razliku od mnogih drugih država članica Evropske unije, Mađarska nije primala ljude koji pripadaju stranim kulturama, vodi porodičnu politiku i predstavlja konzervativno ostrvo u evropskom "liberalnom okeanu", izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.

Foto: Profimedia/Luka Dakskobler/SOPA Images
Orban je, u intervjuu televiziji Servus, govoreći o migracijama, rekao da Mađarska izdaje radne dozvole za strance, pretežno iz muslimanskih zemalja, onoliko koliko je potrebna radna snaga, i da takvi radnici, kada im istekne radna dozvola, moraju da napuste zemlju, prenela je danas mađarska agencija MTI.
- Mi Mađari smatramo da ilegalnim migracijama situacija neće biti bolja, već samo gora. Niko u Mađarskoj ne želi da uđu ilegalni migranti, mi smo na drugom putu, mi smo konzervativno ostrvo u ovom liberalnom evropskom okeanu - rekao je Orban.
Kritikujući politiku EU, mađarski premijer je naglasio da je rukovodstvo u Briselu izgradilo kulturu hegemonističkog načina razmišljanja, u kome svako ko nije liberalan ne može biti demokrata, kao i da je to izgrađeno uz pomoć Džordža Soroša, koji je po njegovim rečima, upumpao novac u ovu politiku.
Povodom rata u Ukrajini, Orban je naglasio da njegov stav nije proruski, već promirovni.
On je govorio o visokom riziku od širenja rata, što bi, po njegovoj oceni, dovelo do svetskog rata, zbog čega je još jednom pozvao na prekid vatre i početak mirovnih pregovora.
S tim u vezi, on je istakao važnost američkih predsedničkih izbora sledećeg utorka, na kojima je istakao svoju podršku kandidatu republikanaca Donaldu Trampu.
- Znamo da Donald Tramp nigde kao predsednik nije započeo rat, i gde god da je bio, završio ga je što je pre moguće. Ako postoji osoba na svetu koja može uspeti da postigne prekid vatre, to je Donald Tramp - rekao je Orban.
Dodao je da se sa Trampom slaže i po pitanju zaustavljanja ilegalnih migracija.
Preporučujemo

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

NEOBJAŠNjEN FENOMEN: Mnoštvo zmija dolazi u crkvu svake godine na Veliku gospojinu - "poštuju" stari kalendar (FOTO/VIDEO)
PRAVOSLAVNI vernici 28. avgusta slave Veliku gospojinu, a zanimljiv fenomen, koji nauka još nije objasnila, vezuje se za ovaj praznik na grčkom ostrvu Kefalonija. Doduše - ne za 28. avgust, već za 15. kada se Velika gospojina slavila po starom kalendaru. U to vreme, svake godine, u jednu crkvu dolazi veliki broj zmija, što je navelo maštovite lokalce da iskonstruišu brojne legende.
28. 08. 2025. u 11:02
Komentari (0)