NAJNOVIJA ANKETA: Za Haris bi glasalo 51%, a za Trampa 47% stranački opredeljenih birača

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

04. 11. 2024. u 22:01

DEMOKRATA Kamala Haris ima četiri procentna poena prednosti nad republikanskim rivalom Donaldom Trampom sa 51 odsto podrške, u odnosu na 47 odsto za bivšeg predsednika, kada su u pitanju stranački opredeljeni glasači, pokazala je anketa PBS njuz/NPR/Marist objavljena danas.

НАЈНОВИЈА АНКЕТА: За Харис би гласало 51%, а за Трампа 47% страначки опредељених бирача

Foto: AP Photo

Prema istoj anketi, nešto više od polovine stranački neopredeljenih birača podržava Trampa, što je za pet procentnih poena više u odnosu na Haris, prenosi Gardijan.

Anketa takođe pokazuje da se razlika u glasanju između muškaraca i žena značajno smanjila u poslednjem mesecu kampanje.

Trampovo vođstvo u odnosu na Haris među muškim glasačima palo je na samo četiri procentna poena, u odnosu na 16 poena prednosti u oktobru.

Istovremeno, 55 odsto žena reklo je da će podržati Haris u poslednjoj anketi, što znači da je njeno vođstvo među ženama palo sa 18 na 11 procenata od prošlog meseca u odnosu na Trampa.

Predsednički izbori u SAD održaće se sutra.

Tanjug

BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

ZAPAD U ŠOKU! Cela Rusija slavi, ovo je čekala od 2022!