''PREGOVORI ILI UNIŠTENJE UKRAJINE'' Šojgu: Kolektivni Zapad pred izborom
KOLEKTIVNI Zapad pretvarao je Ukrajinu uz pomoć obojenih revolucija u oružje za nanošenje strateškog poraza Rusiji, ali je plan propao, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu na sastanku sekretara Saveta bezbednosti zemalja ZND u Moskvi.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Umesto da se (Ukrajini) dozvoli da se decenijama mirno i spokojno razvija, ne samo što su je besramno pljačkali, već su je svim silama pretvarali u oružje za nanošenje strateškog poraza Rusiji. Njihov plan je propao - rekao je on.
Kako je naveo, kijevski režim se sada pretvorio u opasnog teroristu kontrolisanog spolja koji, za razliku od međunarodnih terorističkih mreža, ima sopstvenu industriju i teritoriju pod svojom kontrolom.
Govoreći o upadu ukrajinskih snaga u Kursku oblast, Šojgu je naveo da je agresija Kijeva na Kursku oblast imala za cilj zauzimanje Kurske nuklearne elektrane, što je akt nuklearnog terorizma.
- Nastavljaju se redovni napadi na Zaporošku nuklearnu elektranu i njenu energetsku infrastrukturu. Šta je to ako ne pokušaj da se izvrše akti nuklearnog terorizma? - istakao je on.
Šojgu je dodao da zemlje kolektivnog Zapada zapravo žive u dugovima, sve više država odustaje od dolara i evra.
- Zapadni ekonomski model građen u proteklih nekoliko vekova, zasnovan na kolonijalnim principima, postaje zastareo. Konkurentnost opada. Sada zemlje kolektivnog Zapada zapravo žive na dug. Sve više zemalja napušta dolar i evro kao instrumente za međusobne transakcije. Jasno je da zapadnim elitama ne odgovara ovakva situacija - rekao je Šojgu.
Prema njegovom mišljenju, na Samitu BRIKS-a postavljeni su temelji pravednog multipolarnog svetskog poretka.
- Na samitu BRIKS-a u Kazanju faktički su postavljeni temelji pravednog multipolarnog svetskog poretka, koji se zasniva na nedeljivosti, bezbednosti i suverenom pravu država da izaberu sopstveni put razvoja - zaključio je Šojgu.
(Sputnik)
BONUS VIDEO:
RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo
"NEKOLIKO PUTA SAM GOVORIO" Putin: Rusija spremna za pregovore sa Ukrajinom
05. 11. 2024. u 12:39
RAT U UKRAJINI: Kuleba prokomentarisao Trampovu pobedu; Ruski padobranci upali u uporište OSU (VIDEO)
07. 11. 2024. u 07:28 >> 01:05
ZAHAROVA REAGOVALA NA ČESTITKU ZELENSKOG TRAMPU ''Umiljato jagnje dve ovce sisa''
06. 11. 2024. u 13:05
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
VIDITE SNIMAK - ŠUTIRAJU GA: Vujadin Savić napadnut u Beogradu - usred tržnog centra (VIDEO)
BIVŠI fudbaler Crvene zvezde navodno je napadnut u jednom tržnom centru u Beogradu.
18. 12. 2025. u 22:08
Komentari (0)