FRANCUZI RAZOTKRILI IZRAEL: Žele da napadnu Liban
U OKVIRU uslova za postizanje primirja sa Hezbolahom, izraelski zvaničnici insistiraju da se Izraelu dozvoli da napadne Liban u bilo kojem trenutku, izjavio je danas francuski ministar spoljnih poslova Žan-Noel Baro, navodeći da to ''nije u skladu sa suverenitetom jedne jake zemlje''.
Foto: Printskrin
Govoreći pre odborom francuske nacionalne skupštine o razgovorima koje je vodio sa izraelskim zvaničnicima u Jerusalimu, Baro je rekao da je to uslov na kojem sve više insistiraju izraelski zvaničnici, prenosi Rojters.
"Danas u Izraelu čujemo glasove onih koji zahtevaju da se Izraelu dozvoli da napadne Liban u bilo kojem trenutku, čak i ulazak na teritoriju Libana kao što je to slučaj sa susednom Sirijom. To nije u skladu sa suverenitetom jedne jake zemlje", rekao je Baro koji je prošle nedelje razgovarao sa izraelskim ministrom za strateške poslove Ronijem Dermerom i novim ministrom odbrane Izraelom Kacom.
Nekoliko diplomata je izjavilo da bi bilo gotovo nemoguće primorati Hezbolah ili Liban da prihvate bilo koji predlog koji uključuje ovakav zahtev.
Preporučujemo
IDF BOMBARDOVAO SIRIJU: Izraelska vojska izvršila napade na ciljeve povezane sa Iranom
13. 11. 2024. u 20:13
HEZBOLAH NAPAO IZRAEL: Izvršio udare dronovima na štab i ratni kabinet (VIDEO)
13. 11. 2024. u 20:05
POJAS GAZE: Najmanje 14 Palestinaca ubijeno, novo raseljavanje stanovništva
13. 11. 2024. u 12:26
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)