PESKOV O ODNOSIMA DVE SILE: Rusija i SAD imaju mnogo problema, teško je izabrati najgori
PORTPAROL ruskog predsednika Dmitrij Peskov izjavio je danas da je lista spornih tačaka u odnosima Rusije i Sjedinjenih Američkih Država "toliko ogromna" da je teško izabrati prioritet za diskusiju.
Foto: Profimedia
-Ovo nije jedino pitanje koje se može postaviti američkoj strani. Dnevni red problema je toliko ogroman da bi bilo pogrešno izdvojiti jedno pitanje kao prioritetno, rekao je Peskov, odgovarajući na pitanje TASS-a da li ima nade da će dolaskom tima novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa biti uklonjene prepreke za normalno funkcionisanje ruskog predstavništva u UN.
-Prerano je spekulisati o nadama, dodao je Peskov.
Prethodno se ruski premijer Mihail Mišustin sastao u Bakuu sa generalnim sekretarom UN Antoniom Guterešom.
On je izrazio zabrinutost zbog, kako je naveo, nezakonitih viznih ograničenja SAD, koja su onemogućavala ruske predstavnike da učestvuju u aktivnostima organa Generalne skupštine UN.
Mišustin je takođe ukazao na potrebu za merama koje obezbeđuju poštovanje međunarodnih sporazuma o statusu sedišta UN.
Tanjug
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)