ZELENSKI PRETI RUSIJI: ''Rakete će govoriti same za sebe''
UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski izjavio je večeras da će rakete "govoriti same za sebe", nakon što je Vašington odobrio Kijevu da izvede napade dublje u rusku teritoriju, koristeći rakete proizvedene u SAD.

Foto: EPA-EFE/YVES HERMAN
Večeras je, prema pisanju Njujork tajmsa, Rojtersa i još nekih medija, amdinistracija odlazećeg predsednika Džozefa Bajdena odobrila Ukrajini da koristi dalekometne krstareće rakete ATACMS za udare duboko u rusku teritoriju, a nakon toga, to su, kako je preneo Figaro, učinile i Francuska i Velika Britanija, dopuštajući korišćenje raketa Scalp/Storm Shadow.
Zvaničnici iz Rusije su upozorili da nakon ove odluke Vašingtona, svetu preti Treći svetski rat i da će Moskva snažno odgovoriti.
BONUS VIDEO: RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo

ZAHAROVA REAGOVALA NA ČESTITKU ZELENSKOG TRAMPU ''Umiljato jagnje dve ovce sisa''
06. 11. 2024. u 13:05

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (2)