NETANIJAHU: Hamas neće vladati Pojasom Gaze nakon završetka rata
IZRAELSKI premijer Benjamin Netanijahu izjavio je danas da palestinska militantna grupa Hamas neće vladati Pojasom Gaze nakon završetka rata, kao i da je Izrael uništio vojne snage te grupe.
Foto: Jutjub/gvlacom/BBC Newsnight
On je naglasio da Izrael nije odustao od lociranja preostalih talaca koje drži Hamas, preneo je Tajms of Izrael.
Izraelski premijer je zapretio osvetom svima koji naude izraelskim taocima, navodeći da Izrael čini sve da se oni vrate kućama.
Netanijahu je ponovio ponudu da će svako ko preda taoca Izraelu dobiti pet miliona dolara.
On je rekao da su Izraelske odbrambene snage (IDF) postigle odlične rezultate u enklavi i da idu ka važnom cilju da Hamas neće vladati.
Netanijahu je posetio Gazu zajedno sa ministrom odbrane Izraelom Kacom, načelnikom izraelske vojske general-potpukovnikom Herzijem Halevijem i šefom obaveštajne agencije Šin Bet Ronenom Barom.
BONUS VIDEO: OKRŠAJ U CVRNOM MORU: Huti napali tanker sa naftom
Preporučujemo
BOMBARDERI B-52 VEĆ STIGLI NA BLISKI ISTOK: Amerika nastavlja da doliva ulje na vatru
03. 11. 2024. u 10:11
RAT NA BLISKOM ISTOKU: IDF ubio regionalnog komandanta Hezbolaha Bint Džbeila i njegovu zamenu u roku od 24 sata
27. 10. 2024. u 07:53 >> 14:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)