PRVI PUT OD POČETKA RATA: Rusi lansirali interkontinentalnu balističku raketu na Ukrajinu!
RUSIJA je danas lansirala interkontinentalnu balističku raketu "kinžal" iz svoje južne oblasti Astrahan i sedam krstarećih raketa, saopštila je ukrajinska vojska.
Foto: Profimedia
Rusija je prvi put tokom rata upotrebila to oružje dugog dometa.
Napad je usledio nakon što je Ukrajina ove nedelje iskoristila američke i britanske rakete za napade na ciljeve unutar Rusije, na šta je Moskva mesecima upozoravala kao na potencijalnu eskalaciju, preneo je Rojters.
Napad je bio usmeren na preduzeća i kritičnu infrastrukturu u centralnoistočnom ukrajinskom gradu Dnjepar, saopštile su vlasti. Nije poznato šta je konkretno pogođeno interkontinentalnom raketom niti da li je došlo do većih oštećenja.
Ruske rakete imaju domet od nekoliko hiljada kilometara i mogu da nose nuklearne bojeve glave. Ukrajinski sistem protivvazdušne odbrane oborio je šest krstarećih raketa tipa Kh-101 tokom napada.
Vazduhoplovna vojska Ukrajine navela je da je raketa lansirana iz Astrahan regiona u Rusiji, ali nije precizirala o kojem tipu interkontinentalne balističke rakete se radi.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Bajden odobrio Kijevu da američkim raketama gađa Rusiju, isto uradile Francuska i Britanija
17. 11. 2024. u 07:02 >> 23:30
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)