KREMLJ BESAN NA DŽOA BAJDENA: Čini sve kako bi eskalirao situaciju u Ukrajini!
MOSKVA je optužila odlazeću administraciju američkog predsednika Džoa Bajdena da potkopava planove novoizabranog predsednika Donalda Trampa za okončanje rata u Ukrajini.

profimedia
- Tokom predizborne kampanje Tramp je govorio o želji da na neki način postigne mir i vodio je sve prema mirnom rešenju - izjavio je potparol Kremlja Dmitrij Peskov za rusku televiziju.
"Čine sve što mogu kako bi situacija eskalirala"
- A sada čine sve što mogu kako bi eskalirali situaciju na način da mirovni sporazumi budu osuđeni na neuspeh - rekao je Peskov u političkoj emisiji "Moskva. Kremlj. Putin".
Tramp, koji će preuzeti predsedničku dužnost 20. januara, izjavio je da će brzo delovati kako bi okončao rat između Rusije i Ukrajine koji traje više od hiljadu dana. Međutim, još nije izneo precizne planove.

Alexander Nemenov, Pool Photo via AP
Pre komentara Peskova, Bajden je odobrio Ukrajini korišćenje američkih raketa dugog dometa ATACMS protiv vojnih ciljeva u Rusiji. Bajden takođe planira da oprosti Ukrajini deo duga.
Peskov je rekao kako je Bajdenova administracija pokazala da "će učiniti sve da ovaj rat ne završi" i da želi da ograniči Trampa i da mu se osveti zbog izbornog poraza.
Preporučujemo

ANALIZA "BLUMBERGA": Bajden ima plan za Ukrajinu do dolaska Trampa na vlast
24. 11. 2024. u 09:30

"TRAMP BIO OPSEDNUT TIME" Merkelova otkrila brojne tajne pred izlazak njenih memoara
23. 11. 2024. u 16:52

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)