IRCI SUTRA GLASAJU: Lideri nezadovoljni finalnim anketama
NAROD Irske će sutra glasati na izborima,a finalne ankete objavljene ranije ove nedelje pokazuju da će trka biti poprilično neizvesna.
Foto Shutterstock
Anketa Red C-Business Post-a pokazala je da su Šin Fejn, Fajn Gel, partija koju prevode premijer Sajmon Haris i Fijana Fejl izjednačene na oko 20%
Liderka Šin Fejna Meri Lu Mekdonald rekla je da vidi put ka povedi nakon što je finalna anketa pokazala da se njena stranka pomerila na drugo mesto iza Fijane Fejl, koalicione partnerke premijera Harisa sa Fajn Gel koja je pala sa prvog na treće mesto.
- Sada je vrlo jasno da može postojati vlada izvan Fajn Gel i Fijane Fejl, da po prvi put možemo imati vladu koju vodi Šin Fejn. - rekla je Mekdonald ove nedelje.
Govoreći uoči dana glasanja, lider Fajn Gel zatražio je od birača da ''razmotre prelazak u druge centrističke partije'' nakon što je Šin Fejn izjavio da nedavni podaci o anketama pokazuju da postoji mogućnost da predvodi sledeću vladu.
Da bi se formirala većinska vlada u Irskoj, stranka bi morala da osvoji oko 88 mesta, međutim kako prenosi Morning Star, veruje se da nijedna stranka neće obezbediti više od 40 mesta,što će nova koalicija biti neizbežna.
Haris, kao i lider FF Majkl Martin, koji su bili partneri u poslednjoj koalicionoj vladi u Irskoj, jasno su stavili do znanja da neće smatrati SF potencijalnim partnerom u sledećoj administraciji u Dablinu.
BONUS VIDEO:
SVETSKO PRVENSTVO U TANGU: Pogledajte plesače kako se takmiče u najzanosnijem plesu
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
EVROPA PODELjENA: Sada se jasno vidi stav zemalja o sukobima na Bliskom Istoku
22. 11. 2024. u 18:07
RUSKI ŠPIJUNSKI BROD IZAZVAO PANIKU U IRSKOM MORU: Kružio oko ove "strateški važne mete"
16. 11. 2024. u 14:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"ŽELIM OSVETU": Putin izdao naredbu - neka počne odmazda
Veliki broj mrtvih u napadu koji jedna strana naziva "terorističkim aktom", a druga "legitimnim ciljem".
23. 05. 2026. u 19:33
Komentari (0)