DRAMA NA NEBU: Južna Koreja digla avijaciju zbog 11 kineskih i ruskih aviona
JEDANAEST kineskih i ruskih vojnih aviona ušlo je u petak u zonu protivvazdušne odbrane Južne Koreje u periodu od četiri sata, zbog čega je Južna Koreja podigla borbene avione, saopštila je južnokorejska vojska.

Foto: Profimedia
Ruski i kineski avioni ušli su u to područje jedan za drugim. Svi su izašli bez incidenata ili narušavanja vazdušnog prostora Južne Koreje, rekao je načelnik Združenog generalštaba u poruci novinarima.
Vojska Južne Koreje identifikovala je avione pre njihovog ulaska u zonu protivvazdušne odbrane i rasporedila svoje avione koji su izveli taktičke manevre kao odgovor, navodi se u saopštenju.
Kineski i ruski avioni često su poslednjih godina ulazili u zonu protivvazdušne odbrane Južne Koreje i potom izlazili bez incidenata.
Nijedna od dve zemlje ne priznaje južnokorejsku zonu protivvazdušne odbrane.
Mnoge zemlje proglašavaju svoje zone protivvazdušne odbrane kako bi pratile i kontrolisale avione koji se približavaju njihovom teritorijalnom vazdušnom prostoru radi nacionalne bezbednosti.
(Agencije)

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

BILI KAO BRAĆA TRIDESET GODINA: Dejo pocepao sliku s njim - nekadašnji reprezentativac otkrio razloge svađe
LEGENDARNI fudbaler Dejan Savićević pre nekoliko godina pocepao je fotografiju sa nekadašnjim saigračem i velikim prijateljem Brankom Brnovićem.
11. 05. 2025. u 10:29
Komentari (0)