"PRE DOLASKA TRAMPA NA VLAST" Moskva: Zapad pokušava maksimalno da napumpa Kijev oružjem
ZAPADNE zemlje pokušavaju da što više napumpaju Kijev oružjem pre nego što novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp preuzme dužnost i time obezbede nastavak borbenih dejstava i naredne godine, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

Foto: Profimedia
- U ime mitske, kako je nazivaju, više ne ni pobede, sada jednostavno zaobilaze ovu temu i fokusiraju se na ‘strateški poraz’ Rusije koji su formulisali. Dakle, administracija odlazećeg američkog predsednika Bajdena… uzda se u dalju eskalaciju, pokušavajući da, pre nego što novi američki predsednik stupi na dužnost, kijevski režim maksimalno napumpa oružjem i time obezbedi nastavak borbenih dejstava 2025. godine - rekla je Zaharova na redovnom brifingu.
Zaharova je podsetila da su mediji saopštili o predaji do 150 britanskih i francuskih raketa dugog dometa Oružanim snagama Ukrajine i isporukama lansera iz Holandije.
Rusija smatra da isporuke oružja Ukrajini ometaju rešavanje situacije, direktno uključuju zemlje NATO-a u sukob i predstavljaju „igranje vatrom“. Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov istakao je da će svaki teret koji sadrži oružje za Ukrajinu postati legitimna meta za Rusiju. Prema njegovim rečima, SAD i NATO direktno učestvuju u sukobu, uključujući ne samo isporučivanjem oružja, već i obučavanjem vojnika u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Italiji i drugim zemljama. U Kremlju su izjavili da pumpanje Ukrajine oružjem sa Zapada ne doprinosi pregovorima i da će imati negativan efekat.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

"NIJE ZVANIČNI DOKUMENT": Zaharova o planu Trampovog izaslanika za Ukrajinu
04. 12. 2024. u 12:50

"ESKALACIJA U SIRIJI IMA UKRAJINSKI TRAG": Zaharova iznela oštre optužbe na račun Kijeva
04. 12. 2024. u 11:01

TAKER KARLSON PONOVO U MOSKVI: Intervjuisao Lavrova, najava već broji milione (VIDEO)
04. 12. 2024. u 08:03

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - KRAH BRAKA ANE IVANOVIĆ I BASTIJANA: Švajnštajger skinuo burmu (FOTO)
AKO se uopšte i sumnjalo u razvod Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera, sada dileme više nema.
18. 04. 2025. u 07:51
Komentari (0)