PESKOV OSPORAVA TRAMPOVE TVRDNJE O GUBICIMA U UKRAJINSKOM SUKOBU: Gubici ukrajinske vojske premašuju gubitke Rusije
GUBICI ukrajinske vojske eksponencijalno premašuju gubitke Rusije, rekao je Dmitrij Peskov.
Foto: Tanjug/AP
Gubici ukrajinske vojske eksponencijalno premašuju gubitke Rusije, rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Komentarišući podatke koje je citirao novoizabrani američki predsednik Donald Tramp, on je rekao:
- Što se tiče cifara o gubicima na obe strane, očigledno su date u ukrajinskom tumačenju i odražavaju zvanični stav Ukrajine. Stvarne brojke o gubicima su potpuno različite.
- Ukrajinski gubici eksponencijalno premašuju gubitke na ruskoj strani - naglasio je zvaničnik Kremlja.
- Nastavak dinamike gubitaka ukrajinske vojske dovešće do njenog iscrpljivanja i sniženja roka za regrutovanje u Ukrajini - dodao je Peskov.
Mogućnost naselja
Peskov je takođe istakao da je Rusija otvorena za razgovore o Ukrajini, ali je uslove za trenutni prekid vatre izneo ruski predsednik Vladimir Putin još u junu.
- Predsednik Putin je više puta pomenuo da je Rusija otvorena za razgovore o Ukrajini i da pozdravlja mirovne inicijative, koje dolaze, pre svega, iz zemalja globalnog juga, naših partnera iz BRIKS-a: Kine, Indije, Brazila, Južne Afrike, kao i UAE. , Katar i Saudijska Arabija, već rade na humanitarnom putu - rekao je zvaničnik Kremlja.
- Naš stav o Ukrajini je dobro poznat. Uslove za trenutni prekid vatre izneo je predsednik Putin u junu tokom svog govora u ruskom Ministarstvu spoljnih poslova - dodao je Peskov.
Da bi stao na put ka miru, dovoljno je da Vladimir Zelenski poništi dekret o zabrani bilo kakvih razgovora sa Rusijom i vrati se dijalogu na osnovu Istanbulskih sporazuma, rekli su novinarima.
- Važno je ponoviti da je upravo Ukrajina odbila bilo kakve razgovore i nastavlja to da čini. Štaviše, Zelenski je svojim dekretom zabranio sebi i svojoj administraciji bilo kakvu interakciju sa ruskim rukovodstvom. To je njihov nepokolebljiv stav - naglasio je Peskov.
- Da bi se prešlo na mirovni kolosek, dovoljno je da Zelenski poništi ovu uredbu i naredi nastavak dijaloga na osnovu Istanbulskih sporazuma i uzimajući u obzir stvarnu situaciju na terenu - naglasio je zvaničnik Kremlja.
Kremlj je pažljivo ispitao primedbe novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa o spremnosti Ukrajine za mirovni sporazum sa Rusijom, dodao je portparol.
„Pažljivo smo proučili izjavu novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa koju je dao posle sastanka u Parizu sa (francuskim predsednikom Emanuelom) Makronom i (Vladimirom) Zelenskim - rekao je zvaničnik Kremlja.
(Tass)
BONUS VIDEO:
BELORUSKE MEHANIZOVANE JEDINICE U STANjU PRIPRAVNOSTI: Usled tekućeg upada Ukrajine u oblast Kurks
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RAT U UKRAJINI: Napad na aerodrom Borispolj; Sirene za vazdušnu opasnost u Kijevskoj oblasti
07. 12. 2024. u 07:36 >> 00:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)