JUŽNA KOREJA: Šef službe za borbu protiv korupcije traži zabranu putovanja za predsednika
ŠEF južnokorejske Kancelarije za istragu korupcije visokih zvaničnika (CIO) Oh Dong Vun izjavio je danas da je naredio svojim istražiteljima da zatraže zabranu putovanja za predsednika Jun Suk Jeola.
Foto: Profimedia
Oh Dong Vun je ovu izjavu dao tokom saslušanja pred parlamentarnim odborom nakon što je CIO pokrenuo istragu zbog veleizdaje i drugih optužbi povezanih sa Junovim kratkotrajnim proglašavanjem vanrednog stanja, prenosi agencija Jonhap.
Predsednik Južne Koreje Jun Suk Jeol proglasio je prošle nedelje ratno stanje kako bi se, kako je naveo, iskorenile "prosevernokorejske snage i sačuvao ustavni poredak", a opozicija u toj zemlji izrazila je protivljenje toj odluci, ističući da je neustavna.
Jun je rekao da ''nije imao izbora'' i da je morao da pribegne takvoj meri, istakavši da su opozicione stranke ''uzele za taoca parlamentarne procese'', kako bi Južnu Koreju uvukle u krizu.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
SEVERNA KOREJA LANSIRALA DVE BALISTIČKE RAKETE: Odgovor na manevre SAD i Južne Koreje (fotografije)
VUČIĆEVA IZJAVA UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Bruje o onome što je rekao britanskom novinaru u lice
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
27. 04. 2026. u 22:03
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)