VELIKA AKCIJA IZRAELSKE MORNARICE: Udari raketnih čamaca uništili Asadovu flotu (FOTO/VIDEO)
IZRAELSKA mornarica je sinoć izvela veliku operaciju uništavanja mornaričke flote bivšeg Asadovog režima u Siriji, javljaju izraelski mediji.

Foto: Profimedia
Brojni brodovi sirijske mornarice naoružani projektilima uništeni su u udarima raketnih čamaca izraelske mornarice u zalivu Minet el Beida i luci Latakija na sirijskoj obali, prema vojnim izvorima.
Udari su izvedeni kako bi se sprečilo da kapaciteti i oružje sirijske mornarice padnu u ruke neprijateljskih snaga, nakon pada Asadovog režima, navode izraelski mediji.
Izraelske vazdušne snage su u međuvremenu izvele oko 300 vazdušnih napada u Siriji od pada režima, uništavajući napredno oružje i druge kapacitete koje Izrael nastoji da spreči da dopru do neprijateljskih snaga.
(Jutarnji.hr)
Preporučujemo

UBIJEN ROĐAK BAŠARA EL ASADA? Sirijski mediji: Dramatična egzekucija na ulicama Sirije
10. 12. 2024. u 10:11


NAKON VESTI DA SU IZRAELSKI TENKOVI STIGLI DO DAMASKA: Hitno se oglasili iz IDF
10. 12. 2024. u 10:29

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

Da li je ona najzgodnija voditeljka na RTS-u? Objavila fotke u bikiniju sa plaže
VODITELjKA Dragana Kosjerina privlači pažnju svojim atraktivnim izgledom gde god se pojavi.
22. 08. 2025. u 13:24
Komentari (0)