"NA FRONTU SE DEŠAVAJU PRIMETNE PROMENE" Orban: Situacija se svakodnevno menja u korist Rusije – u pravcu kraha Ukrajine
SITUACIJA na frontu svakodnevno se menja u korist Rusije, a evropski lideri postaju sve otvoreniji za promene, uviđajući da Evropa ne može sama da se nosi sa ovim sukobom, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.

Foto: Profimedia
- Odnos snaga na frontu iz dana u dan se menja u korist Rusije i ide u pravcu kraha Ukrajine. Dakle, u vojnoj situaciji se dešavaju promene. Naravno, ima i onih koji govore da će to Ukrajinci za mesec dana da zaustave. Ima onih koji drugačije vide stvarnost. Ukratko, na frontu se dešavaju primetne promene - rekao je Orban za radio „Košut“.
Takođe je saopštio da su Evropa i SAD ukupno potrošile na Ukrajinu 310 milijardi evra.
- To je ogromna suma – 'boli glava' - kazao je Orban.
Po njegovim rečima, da su taj novac dali Evropljanima, uložili u evropsku ekonomiju, onda bi cene energenata bile mnogo niže, ekonomski rast Evrope bio bi mnogo veći, a Evropljani bi živeli mnogo bolje nego danas.
- To su ogromne sume, čuda su mogla da se naprave od toga - primetio je Orban.
On je istakao da se u svetu dešavaju ozbiljne promene zbog promene vlasti u SAD. Po njegovom mišljenju, za zapadni svet promene će biti na bolje – „život će postati normalniji nego pre“.
Takođe je dodao da su na samitu u Briselu svi kazali da Evropa neće uspeti sama da se izbori sa ovim sukobom. Po rečima Orbana, on je među evropskim liderima video otvorenost za promene.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

ORBANOV PREDLOG O ANTIRUSKIM SANKCIJAMA "IZNENADIO NjEGOVE KOLEGE" Novinske agencije: Mađarski premijer kategoričan
20. 12. 2024. u 09:42 >> 09:43

AMERIČKI VOJNICI PRONAĐENI MRTVI NA GRANICI SA BELORUSIJOM: Nestali tokom vežbe, uzbuna u NATO
ČETIRI američka vojnika koja su nestala tokom NATO vežbi u Litvaniji su poginula, javio je portal LRT (Litvanska radio-televizija), pozivajući se na izvore.
26. 03. 2025. u 17:16

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

UMRO ROĐENI BRAT VIKI MILjKOVIĆ: Bolest ga odnela u 47. godini, tragedija u porodici pevačice
NAKON kraće bolesti preminuo je rođeni brat Viki Miljković Vladica Miljković u 47. godini.
28. 03. 2025. u 11:35
Komentari (0)