HITNO UPOZORENJE MOSKVE: NATO se sprema za rat sa Rusijom
NATO nastavlja da se priprema za oružani sukob sa Rusijom, a agresivno ponaštanje Alijanse uzima se u obzir u procesu planiranja u oblasti odbrane, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško.

Foto AP
- Rusija se dosledno pridržava politike čiji je cilj sprečavanje direktnog sukoba, između ostalog i putem demonstracije naših vojnih mogućnosti. Imamo sve razloge da verujemo da signali koje šaljemo o mogućim posledicama 'odmeravanja snaga' sa nama stižu do druge strane. Što se tiče opšteg kursa NATO, on predstavlja opasnost i za Rusiju i za celokupnu arhitekturu globalne i regionalne bezbednosti - rekao je Gruško u intervjuu za „Komsomolsku pravdu“.
On je podsetio da je Rusija dugoročno proglašena za „najznačajniju i najdirektniju pretnju po bezbednost saveznika“.
Po rečima Gruška, demonizujući namere Rusije, NATO pokušava da ostvari superiornost u svim operativnim sredinama, konstantno jačajući svoje vojne kontingente u blizini ruskih granica, izvodeći vežbe koje uključuju ofanzivne operacije i razvijajući logističku infrastrukturu za brzo prebacivanje trupa, naoružanja i tehnike.
- Da zaključimo – NATO se sprema za oružani sukob sa Rusijom. SAD i njihovi saveznici su odbacili naše predloge za jačanje vojne bezbednosti. Agresivno ponašanje NATO i direktni rizici po bezbednost Rusije, koji su povezani sa njim, uzimaju se u obzir u procesu planiranja u oblasti odbrane. Bezbednost Rusije biće osigurana u svakom scenariju - poručio je Gruško.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo

ZAGRMELI NATO TOPOVI NA GRANICI RUSIJE: Počela žestoka pucnjava - Moskva besna (VIDEO)
20. 11. 2024. u 15:54

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - KRAH BRAKA ANE IVANOVIĆ I BASTIJANA: Švajnštajger skinuo burmu (FOTO)
AKO se uopšte i sumnjalo u razvod Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera, sada dileme više nema.
18. 04. 2025. u 07:51
Komentari (0)