LUKAŠENKO NAJAVIO: Sastanak sa Putinom, pa u zvaničnu posetu Kini
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko najavio je sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom pre kraja godine, kao i zvaničnu posetu Kini, javila je danas beloruska novinska agencija Belta.

Foto: Sergey Shelega/BelTA Pool Photo via AP
-Imaću sastanak sa Vladimirom Putinom za samo nekoliko dana. Razgovaraćemo o svim pitanjima o kojima treba da se razgovara na našem nivou, rekao je Lukašenko.
On je rekao da očekuje da će naredna godina biti teška iz više razloga.
-Moramo da produbimo naše prisustvo na tradicionalnim tržištima. Otuda ove posete Omanu, Emiratima, kao i predstojeća poseta Kini i tako dalje. Ovde se radi o diversifikaciji naših tržišta, rekao je on.
Sankt Peterburg će od 25. do 26. decembra biti domaćin neformalnog sastanka lidera ZND (Zajednice nezavisnih država) i sednice Vrhovnog evroazijskog ekonomskog saveta.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo

U RUSKOJ JAKUTIJI: Pronađeni dobro očuvani ostaci mladunčeta mamuta (VIDEO)
23. 12. 2024. u 23:00

MONSTRUOZNO! Ovaj hoće da vlada Srbijom! Žene mu krive kad ih neko siluje ili prebije!
VUK Nektarijević, student blokader sa Mašinskog fakulteta u Beogradu, koji je tobož biciklom išao u Strazbur, ima u najmanju ruku problematične stavove.
20. 04. 2025. u 14:35

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OTVOREN HRISTOV GROB Evo šta su našli: "Kolena su mi klecala, nisam to očekivao - vekovima je bio zatvoren" (VIDEO)
"APSOLUTNO sam zadivljen. "
19. 04. 2025. u 08:39
Komentari (0)