SPECIJALNI TRAMPOV IZASLANIK ZA UKRAJINU: Predsednik će uskoro postići da Moskva i Kijev potpišu mirovni sporazum
NOVOIZABRANI predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp želi stabilan sporazum Moskve i Kijeva i uspeće to da postigne „u relativno kratkom roku“, izjavio je budući specijalni izaslanik za Ukrajinu Kit Kelog.
Foto Tanjug/AP
-Predsednik (Tramp) je veoma dosledan u onome što želi: zaustaviti ubistva i doneti mir. To je njegov prioritet broj jedan u sferi nacionalne bezbednosti. Ali, on želi pravedan i stabilan mir, trajan, istakao je Kelog u intervjuu TV „Foks biznis“.
On je dodao da je u prošlosti postojao pokušaj da se između Rusije i Ukrajine sprovede mirovni proces, ali da se on neslavno završio.
Kelog je konstatovao da novoizabrani američki predsednik ne želi da se ponovi situacija sa Minskim sporazumima.
On je takođe naglasio da Tramp razume značaj odnosa kako sa saveznicima SAD, tako i sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Specijalni izaslanik je ocenio da novoizabrani američki predsednik može da razreši situaciju i učiniće to „u relativno kratkom roku“.
Prethodno, Rojters, pozivajući se na izvore, saopštio da će Kelog početkom januara posetiti Kijev i niz evropskih prestonica „pošto nova američka administracija pokušava da okonča sukob u Ukrajini što je pre moguće“.
Komentarišući glasine o mogućoj Kelogovoj poseti Rusiji, pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov rekao je da sa Moskvom nije kontaktirano po tom pitanju. Istovremeno, predstavnik ukrajinskog Ministarstva spoljnih poslova Georgij Tihi rekao je da je datum posete Trampovog izaslanika Kijevu – određen.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov je ponovio da ukrajinska strana i dalje odbija da pregovara sa Rusijom.
Tramp će stupiti na dužnost 20. januara.
Tokom predizborne kampanje je više puta izjavio da, u slučaju pobede na izborima, namerava da reši situaciju u Ukrajini u roku od 24 sata. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov je rekao da je sukob previše složen problem da bi se rešio za jedan dan.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
TRAMPOV BUDUĆI IZASLANIK ZA UKRAJINU: Ubistvo Kirilova nije bio razuman korak Kijeva
18. 12. 2024. u 20:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)