''KRAJ TERORISTIČKE ORGANIZACIJE JE BLIZU'' Predsednik Turske poslao odlučnu poruku
TURSKI predsednik Recep Tajip Erdogan izjavio je da je novo sirijsko rukovodstvo odlučno iskoreniti separatiste u toj zemlji, dok je Ankara objavila da je njena vojska "neutralisala" 32 pripadnika Radničke partije Kurdistana (PKK).
Foto: Profimedia
Oružane grupe bliske Turskoj svrgnule su prošlog meseca s vlasti sirijskog predsednika Bašara al-Asada.
Sirijske snage, koje podržava Turska, od tada se povremeno bore na severu s kurdskim snagama koje podržava SAD, a koje Ankara smatra teroristima.
- Revolucijom u Siriji nade separatističke terorističke organizacije udarile su u zid- rekao je Erdogan na pokrajinskom kongresu svoje stranke u Trabzonu.
- Nova vlada u Siriji pokazuje izuzetno odlučan stav u očuvanju teritorijalnog integriteta i jedinstvene strukture zemlje - dodao je.
- Kraj terorističke organizacije je blizu. Nema druge opcije osim da predaju oružje, odustanu od terorizma i raspuste organizaciju. Suočiće se sa železnom šakom Turske -poručio je turski predsednik.
Ministarstvo odbrane Turske najavilo je operaciju u severnoj Siriji, u kojoj je turska vojska, kako se tvrdi, "neutralisala", odnosno ubila 32 pripadnika PKK-a.
Takođe turske snage su "neutralisale" četiri pripadnika PKK-a na severu Iraka, gde je baza delovanja PKK-a.
(Indeh)
BONUS VIDEO:
RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
BEZBEDNjACI: Nova sirijska administracija uvela ograničenja Libancima da pređu granicu
03. 01. 2025. u 20:07
IRAN "OSLEPEO" SAD I IZRAEL; Novi napadi na Teheran; Iranski "orešnik" pogodio komandu IDF; Tramp - Rat u Zalivu od 1-10? 15!
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 23:01
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)