TRAGEDIJA NA KARTING STAZI, PREMINUO DEČAK (7): Pao sa motora tokom treninga, operisan nekoliko puta ali nije mu bilo spasa (FOTO)

06. 01. 2025. u 16:32

UŽASNE vesti pogodile su svet motorciklizma. Horor tragedija desila se na treningu velikog talenta, sedmogodišnjeg dečaka Sida Vejera, koji je pao sa svog minimotorcikla, a posle par dana borbe podlegao povredama i preminuo.

ТРАГЕДИЈА НА КАРТИНГ СТАЗИ, ПРЕМИНУО ДЕЧАК (7): Пао са мотора током тренинга, оперисан неколико пута али није му било спаса (ФОТО)

Foto: Društvene mreže

Sid je bio bratanac Kolina Vejera, koji je u poslednje dve godine upisao dve pobede i ukupno 11 podijuma u Moto3 kategoriji, a ove sezone prelazi u Moto2, u kojoj će braniti boje Red Bul KTM Aji tima, te se on oprostio emotivnom porukom na Instagramu od dečaka.

- Side, borio si se koliko si mogao posle svega što se desilo, ali ovo je bila teška i komplikovana bitka u kojoj nisi mogao da pobediš. Veoma sam ponosan što sam tvoj rođak i nikada neću zaboraviti zabatne trenutke koje smo proveli zajedni, iako nisam mnogo kod kuće. Nikada neću zaboraviti uspomene i nikada neću zaboraviti tebe kao osobu. Zauvek ćeš biti u mojim mislima. Motivisao si me da se borim kao što si se ti borio. Volim te - napisao je on.

Mali Sid zadobio je teške povrede glave u udesu na karting stazi na zatvorenom 22. decembra, a od tada je nekoliko puta operisan u pokušaju da mu se spase život. Ipak, sedmogodišnjak koji je u oktobru postao šampion Holandije u minimotociklima među juniorima u klasi A, podlegao je povredama u nedelju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (0)

RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Litvanija uradila