TRAMP ZAPALIO SVET IZJAVOM: Ne mogu da isključim mogućnost upotrebe vojne sile!

Марко Колашинац
Marko Kolašinac

07. 01. 2025. u 18:50

NOVOIZABRANI predsednik SAD Donald Tramp izjavio je danas da ne može da isključi mogućnost upotrebe vojne sile ili ekonomske prinude, uključujući povećanje carina, kada je u pitanju preuzimanje kontrole nad Grenlandom i Panamskim kanalom.

ТРАМП ЗАПАЛИО СВЕТ ИЗЈАВОМ: Не могу да искључим могућност употребе војне силе!

Foto: Tanjug/AP

Na pitanje novinara tokom obraćanja u svojoj rezidenciji Mar-a-Lago da li bi isključio korišćenje „vojne ili ekonomske prinude“ da bi ostvario cilj da osvoji te teritorije, novoizabrani predsednik je odgovorio sa "ne".

On je rekao da su obe teritorije potrebne SAD zbog ''ekonomske sigurnosti'' zemlje.

Tramp je ponovio da planira da uvede ''ozbiljne carine'' na proizvode iz Kanade i Meksika i najavio da će promeniti ime Meksičkog zaliva u Američki zaliv, prenosi Rojters.

On je istakao da smatra da svaka država članica NATO treba da izdvoji 5 odsto budžeta na odbranu, u poređenju sa najmanje dva odsto prema aktuelnom ugovoru.

Istovremeno, republikanac je upozorio da će opozvati zabranu bušenja nafte i gasa na moru koju je najavio odlazeći demokratski predsednik Džo Bajden u cilju borbe protiv zagađenja.

- Odmah ću to poništiti. Poništiću zabranu bušenja nafte i gasa u velikim područjima prvog dana - rekao je on.

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PITANJE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno

PITANjE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se naciji iz Palate Srbija posle četiri dana uzastopnog blokaderskog divljanja i napada na objekte, policiju i građane. Poručio je da je pitanje dana kada će blokaderi da otvoreno ubijaju na ulici, jer im je samo to preostalo. Rekao je da će se u narednim danima činiti da se država povukla, a onda će pokazati svu svoju odlučnost i iskoristiti sva sredstva na raspolaganju da se vrati poredak i mir u zemlju. Sa narodom i građanima zajedno, pobedićemo ovo zlo, poručio je Vučić.

17. 08. 2025. u 12:14 >> 12:44

Komentari (3)

DARKO MILIČIĆ ULETEO NA TEREN ZBOG SINA: Jedva došao sebi zbog onoga što je Lazar uradio - i on, i žena Zorana (FOTO/VIDEO)