AZERBEJDŽAN ERLAJNS SUSPENDOVAO LETOVE: Zbog bezbednosnih razloga ukinute rute do Kazanja
KOMPANIJA Azerbejdžan erlajns (AZAL) saopštila je danas da je suspendovala je sve letove između aerbejdžanske prestonice Baku i ruskog grada Kazanj na neodređeno vreme zbog bezbednosnih problema.
Foto: AP Photo/Firdia Lisnawati
Rano jutros je AZAL otkazao let iz Bakua za Kazanj zbog zatvaranja vazdušnog prostora u tom delu Rusije u okviru operacije "Kovjor", preneo je TASS.
Avion "Embraer 190" Azerbejdžan erlajnsa, koji je krenuo iz Bakua za Grozni, srušio se 25. decembra u blizini kazahstanskog grada Aktaua.
U avionu je bilo 67 ljudi, odnosno 62 putnika i pet članova posade, pre svega državljana Azerbejdžana, kao i Rusije, Kazahstana i Kirgistana.
Prema poslednjim podacima, život je izgubilo 38 ljudi, među kojima sedam Rusa.
Rusija je zbog tragičnog događaja u Groznom najavila da će preduzeti operaciju zatvaranja vazdušnog prostora "Kovjor", nakon što je utvrđeno da je na avion pucano sa zemlje.
(Tanjug)
Preporučujemo
NOVI RAT NA POMOLU NA ISTOKU EVROPE? "Vi ste fašistička država, morate biti uništeni"
08. 01. 2025. u 14:41
AZERBEJDžAN USVOJIO NOVA PRAVILA: Boravak Rusa u zemlji ograničen do 90 dana
29. 12. 2024. u 19:06
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)