ZELENSKI STIGAO U ITALIJU: Očekuje se sastanak sa Meloni i Matarelom, Bajden otkazao put
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski doputovao je u četvrtak u Rim kako bi razgovarao sa italijanskom premijerkom Đorđom Meloni, nakon sastanka sa drugim saveznicima u Nemačkoj, izjavio je njegov portparol-
Foto: Tanjug/AP
- Danas će biti sastanka sa Melonijem, a sutra sa Matarelom - rekao je portparol Sergij Nikiforov, misleći na predsednika Serđa Matarelu, uglavnom ceremonijalnog šefa države Italije.
Američki državni sekretar Antoni Blinken takođe je bio u četvrtak u Rimu na odvojenim razgovorima sa evropskim kolegama o Siriji.
Nije bilo jasno da li je planirao da se sastane sa Zelenskim tokom svog putovanja.
Ona je dodala da će podržati opcije za mir koje bi podržala Ukrajina.
Članica NATO-a i EU Italija poslala je oružje i pomoć Ukrajini kako bi pomogla u borbi protiv ruskih napadačkih snaga, ali je odbila da dozvoli Kijevu da koristi svoje oružje unutar ruske teritorije.
Portparol Zelenskog je rekao da će razgovori u Italiji obuhvatiti podršku odbrane i rekonstrukciju, međunarodne napore za mir i nade Ukrajine da se pridruži vojnom savezu NATO-a, između ostalih tema.
Preporučujemo
TRAMP O PREGOVORIMA U UKRAJINI: Bilo bi sjajno kada bi se Zelenski i Putin sastali
04. 06. 2026. u 23:33
DžON BOLTON PRIZNAO KRIVICU: Zloupotrebio osetljive dokumenate nacionalne bezbednosti
04. 06. 2026. u 23:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)