NAPADNUT AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Udar izvršen krstarećim raketama i dronovima
POBUNjENICI Huti iz pokreta Ansar Alah sa sedištem u Jemenu napali su američku udarnu grupu koju predvodi USS Hari S. Truman koristeći krstareće rakete i dronove, rekao je vojni portparol pokreta Jahja Sarija.
Foto: Profimedia
- Raketne snage i jedinice bespilotnih letelica izvele su zajedničku vojnu operaciju, napavši nosač aviona američke mornarice USS Hari S. Truman i veći broj njegovih pratećih brodova u severnom delu Crvenog mora koristeći krstareće rakete i dronove - rekao je Sarija za TV kanal Al Masira u vlasništvu Huta.
Prema rečima portparola Huta, operacija je izvedena kada su američki brodovi pokušavali da napadnu Jemen.
- Ovo je bio šesti udar na nosač aviona od njegovog dolaska u Crveno more - dodao je Sarija.
Nakon eskalacije izraelsko-palestinskog sukoba u Pojasu Gaze, pokret Ansar Alah saopštio je da će napasti izraelsku teritoriju i sprečiti brodove povezane sa Izraelom da prođu kroz vode Crvenog mora i moreuza Bab-el-Mandeb do operacija u palestinskoj enklavi je obustavljena. Huti su privukli desetine civilnih brodova u Crveno more i Adenski zaliv od novembra 2023.
Kao odgovor na akcije Huta, američke vlasti su najavile uspostavljanje međunarodne koalicije i pokretanje operacije Prosperiti Guardian kako bi se osigurala sloboda plovidbe i zaštita brodova u Crvenom moru. Nakon toga, Sjedinjene Države i Ujedinjeno Kraljevstvo počele su da izvode redovne udare na vojne objekte Huti u Jemenu, prenela je agencija TASS.
Preporučujemo
ŠAMAR AMERIKANCIMA ZA NOVU GODINU: Huti oborili još jedan dron MQ-9 Reaper
01. 01. 2025. u 16:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)