"RAZOČARAN SAM, ALI NE IZNENAĐEN": Tramp ukinuo Boltonu zaštitu tajne službe
BIVŠI američki savetnik za nacionalnu bezbednost Džon Bolton, koji je bio meta navodne iranske zavere za njegovo ubistvo, saopštio je danas da je "razočaran" ali da "nije iznenađen" što mu je novi američki predsednik Donald Tramp ukinuo zaštitu tajne službe.

Foto: EPA
Bolton, koji je služio u Beloj kući tokom Trampovog prvog mandata, ali je od tada postao njegov otvoreni kritičar, u objavi na platformi Iks podsetio je da je američko Ministarstvo pravde podnelo krivičnu prijavu protiv zvaničnika Iranske revolucionarne garde 2022. godine zbog "pokušaja da unajmi ubicu" za njegov atentat.
Dodao je i da je bivši demokratski predsednik Džozef Bajden, iako je kritikovao i njegovu politiku nacionalne bezbednosti, ipak doneo odluku 2021. godine da mu pruži zaštitu tajne službe.
- Bez obzira na moje kritike politike nacionalne bezbednosti predsednika Bajdena, on je ipak doneo odluku da proširi tu zaštitu na mene 2021. godine. Ministarstvo pravde je 2022. podnelo krivičnu prijavu protiv jednog zvaničnika Iranske revolucionarne garde zbog pokušaja da unajmi ubicu da me napadne. Ta pretnja ostaje i danas, što je takođe demonstrirano nedavnim hapšenjem nekoga ko je pokušao da organizuje ubistvo predsednika Trampa - rekao je Bolton.
On je dodao da "američki narod može sam da proceni koji je predsednik uputio pravi poziv".
Tramp je u ponedeljak, prvog dana u novom mandatu, poništio Boltonovo obezbeđenje, optužujući ga da je otkrio "osetljive informacije iz njegovog vremena u vladi" u memoarima koje je objavio 2020. godine, a koji su, kako je rekao, bili kritične sadržine prema njegovom prvom predsedničkom mandatu.
(Tanjug)
Preporučujemo

RUBIO O RADU STEJT DEPARTMENTA: Neki prioriteti biće zamenjeni, neke prakse prekinute
21. 01. 2025. u 23:24

PAPA FRANjA NA METI TRAMPOVE PODRŠKE: "Treba deportovati migrante u Vatikan"
21. 01. 2025. u 20:49

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

VANREDNA SITUACIJA, NAPADNUT TAKMIČAR: "Dignuto" 1.300 policajaca, počeli neredi - eho rata na ulicama Bazela (FOTO)
KAKO bi obezbedile sigurnost tokom Evrovizije, u svetlu povećanog rizika od terorističkih akcija, švajcarske vlasti su angažovale više od 1.300 policajaca, uz dodatne snage iz švajcarske vojske, kao i iz susednih zemalja - Nemačke i Francuske.
12. 05. 2025. u 15:25 >> 16:10
Komentari (0)