ZAOŠTRAVA SE SITUACIJA OKO GRENLANDA: Evropske trupe bi mogle biti stacionirane na najveće ostrvo na svetu
PREDSEDAVAJUĆI Vojnog komiteta EU general Robert Briger izjavio je danas da bi trebalo razmotriti stacioniranje evropskih trupa na Grenlandu.

Foto: Piksabej/Novosti ilustracija
Briger je ukazao na ogromne resurse Grenlanda i značajne trgovačke puteve.
Grenland, koji je u velikoj meri autonoman, pripada Danskoj.
Poslednjih nedelja američki predsednik Donald Tramp je više puta izjavljivao da planira pripoji ostrvo i nije isključio vojnu ili ekonomsku prinudu.
Sjedinjene Američke Države su zadržale prisustvo na Grenlandu od Drugog svetskog rata.
BONUS VIDEO: LOGORAVANjE PRIPADNIKA ČETVRTE BRIGADE KOPNENE VOJSKE
Preporučujemo


DANSKI MINISTAR ODBACIO TRAMPOVE SUGESTIJE: Rasmusen zabrinut zbog "širenja retorike"
21. 01. 2025. u 18:38

OVO JE ANDREJ POPOVIĆ: Priča o njemu i uspesima koje postiže je neverovatna (VIDEO)
ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
17. 09. 2025. u 13:52

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"TAJ ČOVEK JE SRAMOTA, NE POŠTUJE KRALjA!" Tramp tokom susreta s Čarlsom prekršio protokol, ljudi ljuti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp i prva dama Melanija borave u Vindzoru, a njihov susret sa kraljem Čarlsom III već je izazvao burne reakcije zbog kršenja strogog kraljevskog protokola, piše Unilad.
17. 09. 2025. u 16:41
Komentari (0)