ZELENSKI PONOVO NAPAO FICA: On bira Moskvu umesto Amerike

UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski oštro je napao slovačkog premijera Roberta Fica zbog njegove nevoljnosti da kupuje skupi gas od Sjedinjenih Država i želje da održi odnose sa Rusijom.

ЗЕЛЕНСКИ ПОНОВО НАПАО ФИЦА: Он бира Москву уместо Америке

Foto: Profimedia

On se o tome oglasio na Telegram kanalu.

Predsednik Tramp je pre nekoliko dana doneo snažnu odluku koja će značajno povećati izvoz američkog LNG-a, posebno u Evropu. To je ono što je potrebno za bezbednost i stabilnost – više energetskih resursa od partnera za Evropu. Američki LNG morate da platite novcem, ali ruski gas morate platiti ne samo novcem, već i nezavisnošću i suverenitetom. Mnogi u Evropi su to već prošli i odlučili da sačuvaju svoju nezavisnost i suverenitet - napisao je Zelenski i dodao:

- Mnogi u Evropi su već prošli kroz to i odlučili da sačuvaju svoju nezavisnost i suverenitet, ali ne i gospodin Fico, on bira Moskvu umesto Amerike i drugih partnera koji mogu da obezbede gas pod komercijalnim uslovima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Svetsko prvenstvo je podignuto na viši nivo uz ove bonuse i poklone