"SITUACIJA JE TEŠKA": Sirski otkrio vojne planove, ove oblasti će Ukrajina napasti
GLAVNOKOMANDUJUĆI Oružanih snaga Ukrajine Oleksandr Sirski je održao sastanak o rezultatima aktivnosti Oružanih snaga Ukrajine u januaru 2025. godine.
Foto: Profimedia/Ilustracija/liveuamap/Mіnіsterstvo oboroni Ukraїni
Naveo je da je u januaru broj jedinica povučenih radi vraćanja borbene gotovosti bila neznatno povećana.
- Situacija je teška, ali mi uzvraćamo dostojanstveno - rekao je Sirski.
Prema njegovim rečima, među prioritetima su, posebno, operacija u Kurskoj oblasti i uništavanje vojnih objekata duboko u Rusiji.
(Ukrinform)
Preporučujemo
RUSKI ZVANIČNIK DžABAROV: Trampov plan za konflikt u ukrajini ne razmatra stav Moskve
03. 02. 2025. u 12:32
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)