LAVROV OTKRIO KAKO ĆE IZGLEDATI RUSKI PANDAM "EVROVIZIJI" Muzičko takmičenje bez dekadencije i promocije satanizma
MEĐUNARODNO muzičko takmičenje „Intervizija“ biće održano bez izopačenosti i izrugivanja čovekovoj prirodi, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.

Foto: Tanjug/AP
- Uveren je da će ovo biti još jedna platforma za interakciju umetnika iz mnogih svetskih zemalja. Biće to svojevrsna jedinstvena muzička izložba. Biće nam drago da vidimo vaše zemlje među učesnicima.
Garantujem da tamo neće biti izopačenosti i ruganja čovekovoj prirodi, kao što smo to mogli da vidimo tokom Olimpijskih igara u Parizu - istakao je Lavrov tokom sastanka na ambasadorskom okruglom stolu sa akreditovanim šefovima diplomatskih misija u Moskvi.Prema njegovim rečima, već više od 20 zemalja prijavilo se za učešće na takmičenje.„Intervizija“ će, naglasio je Lavrov, omogućiti državama-učesnicama da bez bilo kakve cenzure pokažu najbolje od njihove muzičke tradicije.
Njegov govor objavljen je na sajtu ruskog spoljnodiplomatskog resora.
Ruski predsednik Vladimir Putin naložio je ranije da se muzičko takmičenje „Intervizija“, analogno „Evroviziji“, održi 2025. godine.
Takmičenje Intervizije održano je 1970-ih i 1980-ih godina u zemljama socijalističkog bloka. Šefica ruskog Ministarstva kulture Olga Ljubimova predložila je da se u nju vrati u novembru 2023. godine.
U decembru ove godine ruski premijer Mihail Mišustin potpisao je naredbu o izdvajanju 600 miliona rubalja za održavanje Intervizije u Sankt Peterburgu.
Podsetimo, tokom ceremonije otvaranja Olimpijskih igara u Parizu 26. jula, demonstrirana je provokativna parodija na delo Leonarda da Vinčija „Tajna večera”. Pored toga, događaj je obeležio niz incidentnih situacija: olimpijska zastava u blizini Ajfelove kule bila je okačena na jarbolu naopačke, a spikeri na stadionu objavili su da su sportisti iz Južne Koreje predstavnici Severne Koreje.
Gledaoci su zbog slabe vidljivosti počeli da napuštaju tribine i pre početka programa.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

LAVROV POHVALIO TRAMPA Šef diplomatije Rusije ocenio stav predsednika SAD o Ukrajini
05. 02. 2025. u 10:30

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"BRATE, MORAM!" Šta je Bora pred smrt uradio za Željka
POSLE vesti o smrti frontmena grupe "Riblja Čorba", koja je potresla region u septembru prošle godine, mnoge slavne ličnosti oglasile su se kako bi podelile svoje uspomene na Boru Đorđevića.
25. 06. 2025. u 08:29
Komentari (0)