UKRAJINSKA ODBRANA PUCA PO ŠAVOVIMA: Američki mediji o padu Đeržinska
TO što su ruske snage oslobodile Đeržinsk samo svedoči da ukrajinska odbrana puca po šavovima, piše „Vašington post“.
Foto MO Rusije
-Ruska vojska sprovela je kontinuiranu jednogodišnju ofanzivu na istočnom frontu, korak po korak slabeći malobrojne i iznurene ukrajinske snage na njihovim uporištima, navodi se u članku.
Kako se ističe, oslobađanje ovog grada omogućiće ruskoj vojsci da ubrza napredovanje kroz DNR.
Ranije danas rusko Ministarstvo odbrane je saopštilo da je ovaj grad u DNR pod ruskom kontrolom.
Foto MO Rusije
Prema ruskom Ministarstvu odbrane, ukrajinski gubici u borbama za Đeržinsk premašili su 70 odsto, odnosno 26.000 vojnika, u proseku 200 poginulih i ranjenih dnevno.
Pored toga uništeno je više od 240 tenkova i drugih oklopnih vozila i 340 artiljerijskih oruđa i minobacača.
Đeržinsk je pre sukoba imalo 35.000 stanovnika. Ukrajinska vojska je od svake zgrade, rudnika i uzvišenja napravila utvrđeni položaj. Kijevski režim je u borbe za to mesto poslao ukupno osam brigada, odnosno više od 40.000 vojnika. Među njima su bili i strani plaćenici i nacionalističke formacije poput tzv. brigade "Azov", saopštila je Moskva.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
PREDATORI SU JOŠ U TORECKU: Ukrajinska vojska negirala da su ruske trupe zauzele grad
07. 02. 2025. u 19:33
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)