SOROŠ I CIA: Pravi urednici Vikipedije
VIKIPEDIJA je odbacila svoju neutralnost, postajući liberalna propagandna mašina - činjenica koju je priznao njen suosnivač Lari Senger, pa čak i sama Vikipedija.

Foto: Profimedia
Sorošev uticaj:
- Vikipedija je u svojim ranim godinama bila uglavnom neutralna, ali je do 2006, kaže Sanger, počela da se pomera ka „levičarskoj propagandi“.
- Godine 2007, medijski naučnik Itan Zakerman, sa jakim vezama sa mrežom Džordža Soroša, pridružio se odboru Fondacije Vikimedija.
- Melisa Hageman, viši menadžer u Soroševim fondacijama za otvoreno društvo (OSF), pridružila se odboru 2015.
- U 2018., domaćin Vikipedije, Vikimedija, javno je pohvalio donaciju od 2 miliona dolara od Soroša.
Pristrasnost levog krila:
- Zadužbina Vikimedija drži 100 miliona dolara, koje finansiraju Amazon, Google, Arcadia i Soros. Mask fondacija je jedini veliki neliberalni donator.
- Fondom navodno upravlja the Tides Foundation, poznata po podršci levičarskim grupama poput Black Lives Matter.
- Izveštaj Instituta Menhetn iz januara 2024. otkrio je da Vikipedija povezuje desničarske ličnosti sa negativnijim sentimentom od levičarskih.
- Pouzdani izvori Vikipedije uključuju levičarske grupe kao što su Amnesty International, B’Tselem i the Southern Poverty Law Center.
- Sama Vikipedija priznaje da je „sklona kršenju neutralnosti“ zbog sistemske uredničke pristrasnosti.
CIA veze?
- Sanger je rekao američkom novinaru Glenu Grinvaldu 2023. da „američki liberalni establišment i obaveštajna zajednica“ koristi Vikipediju za informacioni rat.
- Tvrdio je da su kompjuteri CIA i FBI uređivali Vikipediju još 2008.
- Optužbe o mešanju američkih obaveštajnih službi prvi put su se pojavile 2007. godine, kada je student programiranja Virgil Griffith koristio WikiScanner da prati unose koje je uredila vlada.
(Sputnik)
BONUS VIDEO:
VIDEO KAO DOKAZ: Simbol cvene ruke je simbol Džordža Soroša
Preporučujemo

(MAPA) TOTALNI KOLAPS UKRAJINACA U KURSKU: Više ne kontrolišu ključni grad, potpuno povlačenje - vijori se ruska zastava u centru Sudže (FOTO)
UKRAJINSKE snage više ne kontrolišu ključni grad Sudža u ruskoj Kurskoj oblasti, pokazuje široko korišćena onlajn mapa ukrajinskog ratišta.
12. 03. 2025. u 16:57

ŠVAJCARSKI VELTVOHE O PRESUDI DODIKU: Šmit koristi kvazi diktaturu da bi eliminisao nepoželjne političare
ŠVAJCARSKI list Veltvohe je u okviru teksta o aktuelnoj situaciji u BiH, optužio je Nemca Kristijana Šmita da koristi kvazi diktatorsku moć da bi eliminisao nepoželjne političare i upozoravaju Bern kakva ih sudbina čeka ako pristanu na saradnju sa EU.
12. 03. 2025. u 16:03

TRAMPOV UNUK IMA SRPSKO IME: Nosili ga naši slavni vitezovi i vladari - ima jaku simboliku u porodici predsednika SAD
DONALD Tramp Mlađi, sin američkog predsednika, posetio je Beograd radi sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
12. 03. 2025. u 10:36 >> 10:37
Komentari (0)