"NETANJAHU PROVOCIRA"Katar: Izjava izraelskog premijera izazvala osude, evo šta je rekao
KATAR je danas osudio izjavu izraelskog premijera Benjamina Netanjahua koja sugeriše uspostavljanje palestinske države na teritoriji Saudijske Arabije, saopštilo je katarsko ministarstvo spoljnih poslova.

Foto: Shutterstock
Katar, ključni posrednik u pregovorima o prekidu vatre između Hamasa i Izraela u Gazi, ocenio je Netanjahuovu izjavu kao "provokativnu", preneo je Rojters.
Netanjahu je u četvrtak delovao kao da se šali kada je odgovorio novinaru Kanala 14, koji je greškom rekao "saudijska država" umesto "palestinska država", pre nego što je ispravio svoju grešku.
On je brzo ispravio novinara, ali je uzvratio da Saudijci mogu da stvore palestinsku državu u Saudijskoj Arabiji jer imaju mnogo zemlje.
Novinar je odgovorio da je to zanimljiva ideja koju ne treba isključiti, a Netanjahu je ponovio da Saudijska Arabija ima veliku teritoriju.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
LANSIRANE HAMASOVE RAKETE: Prvi put posle četiri meseca
Preporučujemo

"PRETPOSTAVLjAM DA JE ZATO SKINULA POJAS" Oglasio se vlasnik agencije u kojoj je stradala devojka, Tijana mahala prijateljima na plaži
NOVOSAĐANKA Tijana R. (19), koja je poginula 28. maja u zastrašujućoj nesreći u Budvi, tokom parasejlinga, bila je potpuno bezbedna u sedištu koje je sajlama vezano za padobran, koji vuče gliser.
29. 05. 2025. u 14:31

UKRAJINA IZVELA JEDAN OD NAJVEĆIH NAPADA NA RUSIJU: Aerodromi u Moskvi zatvoreni, uništena važna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je tokom noći izvela jedan od najvećih napada dronovima od početka rata, gađajući više ciljeva na teritoriji Rusije. Zbog napada su moskovski aerodromi bili primorani da privremeno obustave rad, što je izazvalo haos u vazdušnom saobraćaju.
28. 05. 2025. u 09:45

POZNATI HRVATSKI POLITIČAR SNIMIO PORNO FILM Njegova partnerka ga obrukala: "Ipak je bolji u politici!" (FOTO/VIDEO)
BIVŠI hrvatski političar i saborski zastupnik Ivan Pernar, čija je stranka prošle nedelje nakon stečaja izbrisana iz registra, ima novu "karijeru". Odlučio je da se oproba u snimanju filmova za odrasle, a pre nekoliko dana je objavio i da je snimio svoj prvi film i to sa porno glumicom Marijom Zadravec, poznatijom pod nadimkom Svit Meri (Sweet Mary).
29. 05. 2025. u 14:49
Komentari (0)