"NEĆE PROĆI BEZ ODGOVORA": Fon der Lajen o američkim carinama na uvoz čelika i aluminijuma
EVROPSKA unija neće dozvoliti da odluka SAD o uvođenju carina od 25 odsto na uvoz čelika ostane bez odgovora, rekla je danas predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen.

FOTO: AP/Tanjug
- Duboko žalim zbog američke odluke da nametne carine na izvoz evropskog čelika i aluminijuma - navela je Fon der Lajen u objavi na mreži Iks.
EU će, prema njenim rečima, delovati kako bi zaštitila svoje ekonomske interese, radnike, poslodavce i potrošače.
- Neopravdane carine prema EU neće proći bez odgovora - poručila je ona.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp uveo je carine od 25 odsto na uvoz čelika i aluminijuma u SAD, i ova odluka odluka odnosi se bez izuzetka na sve zemlje, objavila je Bela kuća.
- Ovo je velika stvar. Početak ponovnog stvaranja Amerike bogatom - rekao je Tramp prilikom potpisivanja odluke u Ovalnoj kabineta, preneo je NBC njuz.
Tom odlukom, koja stupa na snagu 4. marta, Tramp povećava postojeće carine iz 2018. godine sa 10 na 25 odsto.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

"SAZNAO SAM ZA NjENE AVANTURE" Kemiš u otvorenom pismu o razvodu: "Početkom decembra iselio sam se iz zajedničkog stana"
"OVIM sam želeo da okončam jedan ružan period u mom životu..."
09. 05. 2025. u 11:18
Komentari (0)