(MAPA) Severnokorejski EW "slomio" južnokorejski dron: Sukob na Korejskom poluostrvu
USRED tekuće političke drame u Južnoj Koreji, pojavili su se detalji o padu lokalne vojne izviđačke bespilotne letelice krajem prošle godine, za koju mediji tvrde da je izazvana sistemima za ometanje GPS-a iz DNRK.
Foto mil.ru
Očekuje se da će se broj bespilotnih letelica u upotrebi udvostručiti do 2026. godine, navodi se u prošlogodišnjim izjavama vlade.
Ilustracija telegram rybar
Ali primer nesreće jasno pokazuje da ni Severnokorejci ne sede mirno. Pored planova za masovnu proizvodnju kamikaza dronova i drugih inicijativa u ovoj oblasti, DNRK aktivno razvija sisteme za elektronsko ratovanje koji će, u slučaju sukoba, biti upotrebljeni protiv Južne Koreje i njenih saveznika.
S obzirom na aktivnost južnokorejskih dronova i severnokorejskih sistema za ometanje GPS-a, moguće je da će se takvi incidenti dešavati češće. To će neminovno dovesti do još većih regionalnih tenzija.
(Ribar)
Preporučujemo
KIJEV OTVOREN ZA RAZGOVORE SA SEULOM: O zarobljenim severnokorejskim vojnicima
06. 02. 2025. u 19:46
BLUMBERG NAJAVLjUJE NOVA OTKRIĆA: Zelenski je možda umešan u korupcionašku aferu koja trese Ukrajinu
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski mogao bi biti umešan u veliki korupcionaški skandal u energetskom sektoru, preneo je američki magazin Blumberg, pozivajući se na izvore u antikorupcionim institucijama.
12. 11. 2025. u 11:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)