"OVO JE ONO ŠTO SMO ŽELELI" Orban: Tramp će preseći Gordijev čvor u Ukrajini

Новости онлине

14. 02. 2025. u 11:25

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da su predstojeći pregovori SAD-a i Rusije o okončanju rata u Ukrajini, rekavši da je to ono što je Mađarska želela.

ОВО ЈЕ ОНО ШТО СМО ЖЕЛЕЛИ Орбан: Трамп ће пресећи Гордијев чвор у Украјини

Foto: Profimedia

- Aleluja, ovo je ono što smo želeli. Na ovo smo se kladili. Ovo je ono na čemu se zasniva naša mađarska strategija: rat ne sme da traje, novi američki predsednik (Donald Tramp) biće tu, a kako su Evropljani nesposobni i paralizovani, on će preseći Gordijev čvor... i sklopiti mir - rekao je Orban za javni servis, preneo je MTI.

Mađarski premijer je istakao da su sankcije EU Rusiji koštale Mađarsku 6,5 milijardi evra svake godine, što je ukupno 20 milijardi evra.

Sa novim američkim predsednikom i mirom, "Rusija će biti reintegrisana u svetsku ekonomiju, što će dati ogroman podsticaj mađarskoj ekonomiji", rekao je Orban.

Orban je dodao da se dešavaju "brze promene" u oblastima "migracija, zelenih politika, rodnih pitanja, porodice i hrišćanstva", ali da se Evropa "odupire".
Kako je rekao, Mađarska je uvek razmišljala u skladu sa trenutnim stavovima predsednika SAD Donalda Trampa.
 

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

VOZIO PO ŠINAMA: Kad je taksista čuo da Tatjana ide na sahranu Lazanskog, dao joj je 100 dinara i zamolio za uslugu