DETALJI TRAGEDIJE U MALIJU: Većina žrtava su žene
SPASIOCI u Maliju izvukli su do sada iz napuštenog rudnika zlata, koji se juče urušio na zapadu zemlje, 49 tela ilegalnih rudara, izjavio je danas predsednik lokalnog udruženja za zaštitu životne sredine Aliu Dijalo.
Tanjug
Dijalo je za Blumberg rekao da spasioci nastavljaju da traže tela u napuštenom rudniku.
Lider zajednice Amadou Kouiate je rekao da su većina žrtava žene.
- Svakodnevno, žene dolaze da okušaju sreću u rudniku koji su ostavili stranci - rekao je on.
Nesreća se dogodila u napuštenom rudniku kojim je ranije upravljala kineska kompanija, prenosi portal Newscentral.africa.
Mali je jedna od najsiromašnijih zemalja na svetu, iako je jedan od vodećih proizvođača zlata u Africi, a u rudnicima u toj zemlji se često dešavaju fatalne nesreće dok tragači za zlatom neovlašćeno traže plemeniti metal.
(Tanjug)
Preporučujemo
URUŠIO SE ILEGALNI RUDNIK ZLATA: Poginulo 48 osoba na zapadu Malija (FOTO)
15. 02. 2025. u 23:55
UMALO DA POGINE MOTOGP ŠAMPION! Ovo mu je spasilo život (VIDEO)
05. 02. 2025. u 12:42
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)