"SOROŠEVA MREŽA IZGUBILA VAŠINGTON" Orban: Ideologija koja je propala u SAD i dalje vlada u Briselu
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je inauguracija novog američkog predsednika Donalda Trampa označila da su "zastupnici globalne liberalne ideologije izgubili prestonicu najveće sile u zapadnom svetu".
Foto: AP
Orban je, na sastanku gostujućih vladajućih Fides-Demohrišćanskih partija iza zatvorenih vrata u Balatonfuredu, u zapadnoj Mađarskoj, rekao da je nova američka administracija "patriotska i protiv migracija", i da "zagovara tradicionalno razmišljanje zasnovano na porodici, a ne rodnu ideologiju" preneo je MTI pisanje dnevnika Mađar Nemzet.
- Prijateljska vlada koja Mađarsku tretira kao partnera stupila je na dužnost. Proteklih 15 godina smo plovili protiv čelnog vetra, a sada konačno imamo i povoljan vetar. Soroševa mreža je izgubila Vašington i nova administracija je počela da eliminiše mrežu, što znači da više neće padati dolari... Soroš može da se osloni samo na Brisel i novac evropskih poreskih obveznika - rekao je Orban.
On je kazalo da "ideologija koja je propala u Vašingtonu i dalje vlada u Briselu".
- Mađarsku tretiraju kao neprijatelja. Mađari su pravi politički protivnici u Briselu. Oni žele da zbace patriotsku vladu i uspostave marionetsku vladu, traže da nam kažu šta mi Mađari smemo da radimo, a šta ne smemo - kazao je Orban.
Dodao je da će Mađarska sarađivati sa onima koji imaju sličan način razmišljanja u Evropi i Americi.
Govoreći o Ukrajini, Orban je rekao da će njena integracija u EU staviti tačku na direktne subvencije za mađarske poljoprivrednike i da će "ta sredstva biti poslata Ukrajini".
- Ukrajina za sada nije ispunila nijedan kriterijum za ulazak u EU, tako da to ne dolazi u obzir -rekao je Orban.
(Tanjug)
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)