ZELENSKI BI IZGUBIO NA IZBORIMA Ekonomist: Podrška predsedniku Ukrajine najniža od početka rata
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izgubio bi na mogućim predsedničkim izborima u Ukrajini od bivšeg vrhovnog komandanta Oružanih snaga Ukrajine Valerija Zalužnog koji bi, prema internoj anketi, dobio podršku 65 odsto birača, dok bi Zelenski osvojio 30 odsto glasova, objavio je "Ekonomist".

Foto: EPA-EFE/YVES HERMAN
Izvori su rekli da se Zelenski, umesto da teži da dobije širu podršku, sve više fokusira na svoje najbliže pristalice.
- Ne postoji niko ko je spreman da mu kaže 'ne' i on pravi greške - naveo se jedan izvor.
Američki predsednik Donald Tramp prethodno je objavio poruku u kojoj je Zelenskog nazvao "diktatorom bez izbora" i takođe podržao potrebu održavanja izbora u Ukrajini.
Tramp tvrdi da je rejting Zelenskog pao na četiri odsto.
Prema anketi, koja je sprovedena u januaru, podrška Zelenskom pala je na 52 odsto, što je najniži nivo od početka rata kada je imao nešto manje od 90 odsto podrške.
Mandat Zelenskog istekao je 20. maja prošle godine.
Predsednički izbori u Ukrajini, koji je trebalo da se održe 2024. godine, otkazani su zbog ratnog stanja i opšte mobilizacije.
Zelenski je izjavio da sada nije vreme za izbore.
BONUS VIDEO: RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo

AMERIKA TRAŽI IZBORE U UKRAJINI: "To je lepota snažne demokratije, važno je da to urade"
02. 02. 2025. u 11:00

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

Mosvka rekla "NjET" Americi: "Nema govora, ne pristajemo na to - rat u Ukrajini se neće tako završiti"
"TAJ ODGOVOR je dobro poznat, i doslednost pozicije Ruske Federacije se ne menja."
20. 10. 2025. u 15:40 >> 16:03
Komentari (0)